Podolski wściekły. "Nie jest wam po prostu wstyd?"

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: Lukas Podolski
WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: Lukas Podolski
zdjęcie autora artykułu

Lukas Podolski w ostrym tonie zareagował na doniesienia o problemach finansowych Akademii Piłkarskiej Górnika Zabrze. "Kolejny skandal, a cierpią na tym dzieci w Akademii. Ja mam tego dość" - napisał na portalu X.

Prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik, która ubiega się o kolejną kadencję, wpisem na portalu X wywołała burzę w mediach społecznościowych.

Po wygranym meczu Górnika Zabrze ze Śląskiem Wrocław (2:0) w PKO Ekstraklasie, Mańka-Szulik (od 2011 r. zarządza zabrskim klubem) zapewniła o swoim wsparciu dla Trójkolorowych i... rozwijaniu Akademii Piłkarskiej Górnika Zabrze.

W odpowiedzi profil "Torcida Górnik" na portalu X podał, że konto Akademii zostało zajęte przez Urząd Skarbowy. Z powodu niezapłaconego VAT-u zajęto wszystkie środki łącznie z pieniędzmi przeznaczonymi na wyjazd młodych piłkarzy Górnika na turniej do USA. Ponadto natychmiastowej spłaty 90 tys. zł ma domagać się również ZUS.

ZOBACZ WIDEO: Karne z Walią w Cardiff. "Lewy" opowiedział, co działo się w jego głowie

Sprawę skomentował Lukas Podolski. Padły przy tym mocne słowa. "Sprawa tego jak traktujecie Akademię i dzieciaki, tego że przez waszą politykę zabrano pieniądze Akademii, co tylko potwierdza moje zdanie na ten temat. Kolejny skandal a cierpią na tym dzieci w Akademii. Ja mam tego dość. Nie jest wam po prostu wstyd?? Trzeba otworzyć oczy i walczyć o zmiany dla dobra dzieci, Akademii i Górnika!" - podsumował na X 38-letni Podolski.

Akademia Piłkarska Górnika Zabrze w komunikacie udostępnionym na Facebooku poinformowała, że zaległość w wysokości 19 tys. zł została uregulowana i aktualnie konto Akademii nie jest zajęte.

"W związku z pojawieniem się w przestrzeni mediów społecznościowych nieprawdziwych informacji dotyczących powodu nieaktualnego zajęcia rachunku bankowego Akademii Piłkarskiej Górnika Zabrze przez Urząd Skarbowy, informujemy, że faktyczną przyczyną zajęcia była kwota 19 tys. zł zaległości z tytułu wymagalnego podatku VAT, a nie jak błędnie podano 90 tys. zł. Obecnie konto bankowe Akademii Piłkarskiej Górnika Zabrze nie jest zajęte. Całkowita kwota zaległości została uregulowana" - czytamy w oświadczeniu.

Zobacz: Straci prezydenturę po 18 latach? W tle głośny konflikt Podolskiemu jeszcze mało? Dolał oliwy do ognia

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Komentarze (12)
avatar
andre44
16.04.2024
Zgłoś do moderacji
2
0
Odpowiedz
Ti on nie wie że z3by zarabiać trzeba wstąpić do platformy?wcześniej rozklejać banery z 3lata.potem trollowac internet pierd ja y są boscy jacy mili i jakby dobrze r zadzili no i maja wladze.gl Czytaj całość
avatar
prym
16.04.2024
Zgłoś do moderacji
1
5
Odpowiedz
Podolski mógł zapłacić i dzieciaki by pojechały a nie żale głosić , te 19 tys dla niego to drobne jak u szewca , ale co moje to moje !!  
avatar
ORYS
16.04.2024
Zgłoś do moderacji
2
1
Odpowiedz
Coś na "ŚLONSKU" Jest nie tak z kasą .Ciągłe zawirowania .....A przecież powinno być ALLES GUT?  
avatar
Ginewra
16.04.2024
Zgłoś do moderacji
2
4
Odpowiedz
No to trzeba było sypnąć parę groszy mądralo od siedmiu boleści. 19 tysi to dla ciebie jak na dropsy.  
avatar
Na worku szef
16.04.2024
Zgłoś do moderacji
1
0
Odpowiedz
Podolski tylko się tylko-teraz moje słowo-"douświadamia" dlaczego starszaki wyjechali z tego kraju.