Ligue 1: Wpadki Girondins Bordeaux i Olympique Lyon, AJ Auxerre liderem

AJ Auxerre liderem! Zespół Ireneusza Jelenia i Dariusza Dudki odniósł siódme zwycięstwo z rzędu i awansował na 1. miejsce w tabeli. 13. kolejki nie zapamiętają miło natomiast piłkarze Girondins Bordeaux oraz Olympique Lyon, którzy niespodziewanie stracili punkty w konfrontacjach z teoretycznie sporo słabszymi przeciwnikami.

W tym artykule dowiesz się o:

Znakomitą passę podtrzymali zawodnicy AJ Auxerre, drużyna Jeana Fernandeza wygrała już siódmy mecz z rzędu! Tym razem po zaciętym i wyrównanym pojedynku pokonała AS Monaco. O sukcesie gospodarze zadecydowały ostatnie minuty obu części gry. Tuż przed przerwą prowadzenie AJA zapewnił Adama Coulibaly, a przed końcowym gwizdkiem sędziego wynik na 2:0 ustalił Delvin Ndinga. Do 89. minuty na boisku przebywał Ireneusz Jeleń, reprezentant Polski tym razem nie zdołał jednak wpisać się na listę strzelców. Z ławki rezerwowych spotkanie oglądał Dariusz Dudka. Auxerre wykorzystało potknięcia Bordeaux oraz Lyonu i niespodziewanie po 13. kolejce objęło pozycję lidera w tabeli Ligue 1.

Ponownie zawiedli piłkarze Girondins Bordeaux. Podopieczni Laurenta Blanca w poprzedniej kolejce przegrali z Lille, a tym razem musieli uznać wyższość Valenciennes. Goście objęli prowadzenie już w 8. minucie, po golu Mamadou Samassy. Później spotkanie zostało zdominowane przez Żyrondystów. Osiągnęli oni wyraźną przewagę, ale choć zepchnęli rywala do defensywy i stwarzali sobie dużo okazji do zdobycia gola, byli nieskuteczni i nie udało im się doprowadzić do wyrównania. Valenciennes wygrało 1:0 i niespodziewanie ten zespół, który przed sezonem był wymieniany w gronie kandydatów do spadku, awansował już na 4. pozycję w tabeli.

Okazji do objęcia pozycji lidera nie wykorzystali gracze Olympique Lyon, zespół Les Gones zaledwie zremisował z zamykającą tabelę drużyną Grenoble Foot. Po 12. kolejce miała ona na swoim koncie zaledwie jeden punkt i wydawało się, że OL spokojnie wywalczy trzy punkty na Stade des Alpes. Goście prowadzenie objęli dopiero w 65. minucie po golu Cesara Delgado, ale kilka minut później czerwoną kartką ukarany został gracz Grenoble Laurent Courtois i nie zanosiło się na niespodziankę. W 73. minucie było już jednak 1:1, w sytuacji sam na sam z bramkarzem OL znalazł się Danijel Ljuboja i najskuteczniejszy strzelec zespołu nie zmarnował swojej szansy. Wynik nie uległ już zmianie, a remis w starciu z outsiderem dla podopiecznych Claude Puela jest porażką.

Fatalnej serii nie przełamali zawodnicy Le Mans, podopieczni Paolo Duarte przegrali czwarty mecz z rzędu i nadal znajdują się w strefie spadkowej. Tym razem musieli uznać wyższość Rennes. Na Stade de la Route de Lorient do 80. minuty utrzymywał się wynik 1:1, ale zwycięstwo drużynie gospodarzy zapewnił Asamoah Gyan. 24-letni napastnik zdobył już szóstego gola w bieżących rozgrywkach.