Jednak nie 50 tys. ludzi? Zaskakujące, co pojawiło się na stronie ekstraklasy

Zdjęcie okładkowe artykułu: Na zdjęciu: kibice Widzewa Łódź
Na zdjęciu: kibice Widzewa Łódź
zdjęcie autora artykułu

Podczas 29. kolejki PKO Ekstraklasy głośno mówiło się o meczu Ruchu Chorzów z Widzewem Łódź. Na trybunach pojawiła się największa liczba widzów w XXI wieku. Problemem okazało się jednak dokładne ustalenie frekwencji.

W tym artykule dowiesz się o:

Spotkania Ruchu Chorzów z Widzewem Łódź są określane mianem meczów przyjaźni, ponieważ kibice obu klubów żyją ze sobą w zgodzie. Dziwić zatem nie powinno, że w sobotę (20 kwietnia) na Stadionie Śląskim pojawiła się spora grupa sympatyków łódzkiej drużyny.

Na bazie oficjalnych danych poinformowano, że na trybunach zasiadło 50087 kibiców. W ten sposób ustanowiono rekord frekwencji w rozgrywkach ligowych w Polsce. Już wtedy wielu kibiców i ekspertów miało wątpliwości co do tej liczby.

We wtorek na stronie internetowej PKO Ekstraklasy ukazał się artykuł, w którym przedstawiono inne dane. Według nich rywalizację Ruchu Chorzów z Widzewem Łódź z trybun Stadionu Śląskiego obserwowało łącznie 49 514 kibiców.

ZOBACZ WIDEO: To będzie robił Neymar po zakończeniu kariery? Ależ forma

PKO Ekstraklasa poinformowała, że w dalszym ciągu jest to rekord frekwencji na pojedynczym meczu w XXI wieku. "Według statystyków to najwyższa frekwencja od meczu w sezonie 1974/75 i spotkania Szombierki Bytom - Ruch Chorzów" - dodano w serwisie ekstraklasa.org.

- Gratulujemy kibicom, wszystkim klubom, a szczególnie pracownikom działów marketingu i ticketingu, którzy dzięki swemu wysiłkowi i kreatywnej pracy, pomagają w zwiększaniu atrakcyjność dnia meczowego. 7 z 10 najlepszych frekwencji w XXI wieku miały miejsce właśnie w trwających rozgrywkach. Frekwencja sezon do sezonu wzrosła już o 33 proc., co jest ponownym wzrostem względem poprzedniego również ponad 30-procentowego przyrostu - powiedział Marcin Animucki, prezes Ekstraklasy S.A.

Odnotujmy, że Ruch Chorzów przegrał ostatecznie z Widzewem Łódź 2:3 i na pięć kolejek przed końcem sezonu zajmuje ostatnie miejsce w tabeli PKO Ekstraklasy. "Niebiescy" są niemal pewni spadku do Fortuna I ligi. Z kolei Widzew plasuje się na ósmej pozycji i może w zasadzie myśleć o przygotowaniach do następnego sezonu.

Czytaj także: Zwrot akcji ws. Szczęsnego Bayern podjął decyzję ws. swojego gwiazdora. Chciał go Manchester City

Źródło artykułu: WP SportoweFakty