Wiadomo, kto pokaże Premier League i Bundesligę w przyszłym sezonie

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Michael Regan / Na zdjęciu: mecz Premier League Everton vs Liverpool
Getty Images / Michael Regan / Na zdjęciu: mecz Premier League Everton vs Liverpool
zdjęcie autora artykułu

Ostatnia prezentacja Viaplay Group spowodowała zamieszanie na rynku mediów sportowych w Polsce. Okazuje się jednak, że doszło do pomyłki.

W tym artykule dowiesz się o:

Platforma streamingowa Viaplay miała skrócić prawa do pokazywania w Polsce rozgrywek angielskiej Premier League i niemieckiej Bundesligi do końca sezonu 2024/25. Tak wynikało z przedstawionej prezentacji Viaplay Group.

Jak ustalił portal satkurier.pl, doszło jednak do pomyłki. Biuro prasowe Viaplay Polska poinformowało, że "w prezentacji dotyczącej wyników operacyjnych i finansowych Viaplay Group za I kw. 2024 r., w części obejmującej posiadane prawa sportowe, wystąpił niezamierzony błąd".

Oznacza to, że platforma, która działa w naszym kraju od sierpnia 2021 r., nie skróciła praw transmisyjnych do Premier League i Bundesligi. Te są w jej posiadaniu do 2028 r. (dot. ligi angielskiej) i 2029 (dot. ligi niemieckiej).

Wcześniej platforma (największym udziałowcem jest Canal+) ogłosiła, że zamierza wycofać się z polskiego rynku latem 2025 r. Ewentualne skrócenie posiadanych praw do PL i Bundesligi spowodowałoby konieczność przeprowadzenia przetargów.

Do tego prawdopodobnie jednak nie dojdzie. Rozgrywki w sezonie 2024/25 kibice nadal będą mogli śledzić w streamingu na viaplay.pl. Po wyjściu z Polski Viaplay prawdopodobnie będzie chciała odsprzedać prawa innym nadawcom.

Zobacz: Jake Paul vs. Mike Tyson to dopiero początek. Netflix ma mocarne plany Viaplay potwierdził. Świetne wieści dla polskich fanów F1 

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Prawdziwie mistrzowska feta. Nigdy tego nie zapomną

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Komentarze (1)
avatar
Gerardo
25.04.2024
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Każdy tylko coraz więcej chce kasy za oglądanie.