Godzina Karola Świderskiego. Wszystko zepsuło się po jego zejściu

Napastnik reprezentacji Polski pokazał się w podstawowym składzie Hellasu Werona w meczu z Lazio. Z boiska zszedł po godzinie, a zwycięska bramka na 1:0 dla Biancocelestich padła kilkanaście minut później.

Mecz Serie A: Lazio - Hellas Werona PAP/EPA / Fabio Frustaci / Mecz Serie A: Lazio - Hellas Werona
Lazio pozostało na jednym froncie po odpadnięciu we wtorek z Pucharu Włoch. W lidze nie rezygnuje z wywalczenia miejsca w zreformowanych europejskich pucharach i nabrało nieco rozpędu po zmianie trenera z Maurizio Sarrego na Igora Tudora. Obecny szkoleniowiec zespołu jako pierwszy w historii Lazio rozpoczął kadencję od trzech wygranych z rzędu w roli gospodarza.

W sobotę rzymianie nie bez problemu, ale wywiązali się z roli faworytów i zwyciężyli 1:0 z kandydatem do spadku Hellasem Werona. Decydował strzał Mattii Zaccagnego w 72. minucie. Wykorzystał podanie od asystującego w ostatnim czasie raz po raz Luisa Alberto i pokonał Lorenzo Montipo z ostrego kąta przy bliższym słupku.

We wcześniejszej fazie meczu świetnej szansy na gola nie wykorzystał Pedro Rodriguez. Po podaniu Daichiego Kamady w 66. minucie Hiszpan był praktycznie sam na sam z bramką, tymczasem katastrofalnie spudłował. W końcówce spotkania Hellas miał szansę na wyrównanie, jednak Lazio mogło liczyć na interwencję na linii Christosa Mandasa.

W podstawowym składzie pokonanego zespołu zagrał Karol Świderski. Na boisku był przez godzinę i jeszcze przy bezbramkowym wyniku jego miejsce na boisku zajął Tomas Suslov. Paweł Dawidowicz opuścił drugi z rzędu mecz Hellasu z powodu urazu.

Lazio - Hellas Werona 1:0 (0:0)
1:0 - Mattia Zaccagni 72'

Lazio: Christos Mandas - Patric Gabarron, Alessio Romagnoli, Nicolo Casale (60' Pedro Rodriguez) - Gustav Isaksen (60' Mattia Zaccagni), Daichi Kamada, Matteo Guendouzi, Adam Marusić - Felipe Anderson (87' Matias Vecino), Luis Alberto (76' Elseid Hysaj) - Valentin Castellanos (87' Ciro Immobile)

Hellas: Lorenzo Montipo - Jackson Tchatchoua (78' Fabien Centonze), Giangiacomo Magnani, Diego Coppola, Juan Cabal - Michael Folorunsho (87' Thomas Henry), Suat Serdar - Tijjani Noslin, Stefan Mitrović (60' Ondrej Duda), Darko Lazović (78' Federico Bonazzoli) - Karol Świderski (60' Tomas Suslov)

Żółte kartki: Romagnoli, Casale, Alberto, Zaccagni (Lazio) oraz Duda, Cabal, Coppola, Noslin (Hellas)

Sędzia: Davide Massa