FC Barcelona wydarła punkty. Oto tabela La Ligi

Drużyna Roberta Lewandowskiego uniknęła wpadki w starciu z Valencią. Dzięki zwycięstwu 4:2 FC Barcelona wciąż jest wiceliderem stawki.

Rafał Szymański
Fermin Lopez PAP/EPA / Enric Fontcuberta / Na zdjęciu: Fermin Lopez
Po pierwszych 45 minutach FC Barcelona przegrywała 1:2 przed własną publicznością. Tuż przed przerwą nie popisał się bramkarz Valencii, który nieprzepisowo zatrzymał rywala i w konsekwencji został ukarany czerwonym kartonikiem.

Przez dużą część meczu podopieczni Xaviego grali więc w przewadze liczebnej. W drugiej odsłonie tej rywalizacji fantastycznie zaprezentował się Robert Lewandowski. Polski snajper skompletował hat-tricka, ustalając rezultat na 4:2.

Już po porażce z prowadzącym Realem Madryt FC Barcelona praktycznie straciła szanse na zdobycie mistrzostwo Hiszpanii. Xavi deklarował, że jego priorytetem jest utrzymanie na pozycji wicelidera La Ligi. Jego drużyna jest na dobrej drodze, by zrealizować ten cel.

FC Barcelona po 33 seriach gier zajmuje drugie miejsce, premiowane grą w Lidze Mistrzów. "Blaugrana" w dalszym ciągu ma dwupunktową przewagę nad Gironą. Lokalny rywal również zachowuje szanse na wicemistrzostwo Hiszpanii. Atletico Madryt plasuje się na pozycji numer "cztery".