AC Milan przełamał się efektownie

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images /  / AC Milan
Getty Images / / AC Milan

AC Milan przystąpił w roli faworyta do meczu na własnym stadionie przeciwko Cagliari Calcio, choć w czterech wcześniejszych kolejkach nie zwyciężał. Rozbił przeciwnika aż 5:1.

AC Milan zwolnił po pożegnaniu się z europejskimi pucharami, przez co dużo czasu zajmuje mu zapewnienie sobie wicemistrzostwa Włoch. W ostatnich czterech kolejkach Rossoneri remisowali z Sassuolo, Juventusem i Genoą, a także ponieśli porażkę w derbach della Madonnina z Interem Mediolan.

W analogicznym okresie nie zwyciężało również Cagliari Calcio, przez co wciąż nie zapewniło sobie utrzymania we włoskiej elicie. Beniaminek remisował z Interem, Juventusem i US Lecce, a także poniósł porażkę z Genoą. Jego przewaga nad otwierającym strefę spadkową Udinese Calcio wynosiła trzy punkty przed rozpoczęciem kolejki. Tak gospodarze, jak i goście grali więc w sobotę o przełamanie.

AC Milan jest niepokonany w historii rywalizacji z przeciwnikiem z Sardynii od maja 2017 roku. W późniejszych 13 meczach Rossoneri odnieśli 11 zwycięstw i dwa razy zremisowali z Cagliari. W tym sezonie Milan wygrywał 3:1 oraz 4:1 w Serie A, a także w Pucharze Włoch.

Tym razem wygrana Milanu była jeszcze bardziej efektowna, choć rozpędzał się powoli. Na zdobycie pierwszego gola potrzebował 35 minut, a wynik 1:0 utrzymał się do końca pierwszej połowy meczu. Kanonada rozpędziła się po przerwie, a tylko na moment wmieszali się w nią goście. Stanęło na wyniku 5:1 po strzale najskuteczniejszego na boisku Christiana Pulisicia

Mateusz Wieteska zaliczył epizodyczne wejście na boisko w 88. minucie. Był zmiennikiem Yerry'ego Miny.

W przedostatnim meczu sezonu AC Milan zagra na wyjeździe z Torino FC. Także Cagliari Calcio zagra w delegacji, a przeciwnikiem zespołu z Sardynii będzie US Sassuolo.

AC Milan - Cagliari Calcio 5:1 (1:0)

1:0 - Ismael Bennacer 35' 2:0 - Christiana Pulisić 59' 2:1 - Nahitan Nandez 63' 3:1 - Tijani Reijnders 74' 4:1 - Rafael Leao 83' 5:1 - Christian Pulisić 87'

Milan: Marco Sportiello - Pierre Kalulu, Matteo Gabbia (46' Fikayo Tomori), Malick Thiaw, Alessandro Florenzi (68' Theo Hernandez) - Yunus Musah, Ismael Bennacer (84' Tommaso Pobega), Tijani Reijnders - Christian Pulisić, Olivier Giroud (46' Noah Okafor), Samuel Chukwueze (46' Rafael Leao)

Cagliari: Simone Scuffet - Yerry Mina (88' Mateusz Wieteska), Alberto Dossena (76' Paulo Azzi), Adam Obert - Gabriele Zappa, Matteo Prati, Ibrahim Sulemana, Alessandro Deiola, Nahitan Nandez - Zito Luvumbo, Eldor Szomurodow (82' Kingstone Mutandwa)

Żółte kartki: Bennacer, Gabbia (Milan) oraz Sulemana (Cagliari)

Sędzia: Simone Sozza