Maurizio Sarri obejmie zespół w Hiszpanii? Otrzymał już konkretną propozycję

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Jonathan Moscrop / Na zdjęciu: Maurizio Sarri
Getty Images / Jonathan Moscrop / Na zdjęciu: Maurizio Sarri
zdjęcie autora artykułu

Maurizio Sarri pozostaje bez pracy od połowy marca. Wtedy właśnie podał się do dymisji, która została przyjęta przez zarząd Lazio Rzym. Włoski trener może w przyszłym sezonie prowadzić zespół w Hiszpanii.

W tym artykule dowiesz się o:

Charyzmatyczny szkoleniowiec ma propozycję kontraktu przedstawioną przez Sevillę. Takie informacje przekazał dziennikarz - Rudy Galetti. Hiszpański klub oferuje Maurizio Sarriemu trzyletnią umowę.

Z kolei Maximo de la Cruz Ramirez jest zdania, że trener jest skłonny zaakceptować tę ofertę. Zrobi to jednak tylko pod pewnymi warunkami.

Sarri chce, aby Sevilla zagwarantowała mu ściągnięcie wytypowanych przez niego piłkarzy w letnim oknie transferowym. Poza tym 65-latek oczekuje, że razem z nim w hiszpańskim klubie pracować będzie sześciu jego zaufanych współpracowników.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Siadło idealnie! Bramkarz nic nie mógł zrobić

Obecny sezon nie jest udany dla zespołu z Andaluzji. Obecnie drużyna zajmuje 13. miejsce w ligowej tabeli, a w trwających rozgrywkach prowadzi ją już trzeci szkoleniowiec.

Jose Luis Mendilibar został zwolniony w październiku, Diego Alonso w grudniu, a aktualnie Sevillę prowadzi Quique Sanchez Flores. Klub nie wiąże jednak przyszłości z ostatnim z wymienionych trenerów.

Sarri prawie całą karierę spędził we Włoszech. W tym kraju prowadził m.in. Juventus, Lazio i Napoli. Za granicą pracował w Chelsea.

Czytaj także: Wojciech Szczęsny nominowany do nagrody Cristiano Ronaldo pobije kolejny rekord. Aż trudno uwierzyć w ten wynik

Źródło artykułu: WP SportoweFakty