Co dalej z Szwargą? Są sensacyjne wieści

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski /  Na zdjęciu: Dawid Szwarga
WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Dawid Szwarga
zdjęcie autora artykułu

Zmiany w sztabie szkoleniowym Rakowa Częstochowa są już oficjalnie potwierdzone. Szkoleniowcem ponownie zostanie Marek Papszun, który zastąpi Dawida Szwargę. Meczyki.pl donoszą już, jaka przyszłość czeka obecnego trenera "Medalików".

W latach 2016-2023 Marek Papszun pełnił rolę szkoleniowca Rakowa Częstochowa. I udało mu się zapisać na kartach historii tego klubu, ponieważ w sezonie 2022/23 poprowadził drużynę do mistrzostwa Polski.

Niespodziewanie Papszun postanowił odejść z Rakowa po zakończeniu najlepszego sezonu w dziejach częstochowskiego klubu. Następcą został jego asystent Dawid Szwarga.

Niewiele zabrakło, by ten wprowadził zespół do fazy grupowej Ligi Mistrzów. Ostatecznie Raków rywalizował w Lidze Europy i nie wyszedł z grupy. Natomiast wyniki w PKO Ekstraklasie i Fortuna Pucharze Polski sprawiły, że władze zdecydowały się na zmianę na stanowisku trenera.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: głośno o polskim bramkarzu. Zobacz, co wyrzucił w trybuny

Ostatecznie jego następcą został Papszun, który od czasu zakończenia przygody z częstochowskim klubem nie znalazł nigdzie zatrudnienia. Natomiast portal meczyki.pl donosi, jaka przyszłość czeka obecnego trenera Rakowa.

Otóż przygoda Szwargi z obecnym klubem nie dobiegnie końca. Ma on pozostać w strukturach i wrócić do pełnienia wcześniejszej funkcji, czyli asystenta w sztabie Papszuna. Zdaniem wspomnianego źródła była to inicjatywa powracającego szkoleniowca Rakowa.

Tym samym odwołane miało zostać oficjalne pożegnanie obecnego szkoleniowca "Medalików", zaplanowane na 23 maja. W sztabie szkoleniowym pozostanie również trenerem bramkarzy Maciej Kowal, a odejdzie jedynie asystent Szwargi Jakub Dziółka.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty