Bułka dużo mu zawdzięcza. Teraz trener trafił do znanego klubu

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / Mats Torbergsen / Mecz Ligi Konferencji Europy: FK Bodo/Glimt - Ajax
PAP/EPA / Mats Torbergsen / Mecz Ligi Konferencji Europy: FK Bodo/Glimt - Ajax
zdjęcie autora artykułu

OGC Nice Marcina Bułki musi rozglądać się za nowym trenerem. Francesco Farioli będzie kontynuował swoją karierę w Holandii.

Drużyna z Lazurowego Wybrzeża dobrze radziła sobie w tym sezonie Ligue 1, ale na finiszu obniżyła loty. W ostatecznym rozrachunku OGC Nice uplasowało się na piątym miejscu w tabeli i nie zdołało zakwalifikować się do Ligi Mistrzów.

Od lipca minionego roku za wyniki zespołu odpowiedzialny był Francesco Farioli. Właśnie Włoch wprowadził do podstawowego składu Marcina Bułkę, który zachował najwięcej czystych kont spośród wszystkich bramkarzy z ligi francuskiej.

Reprezentant Polski będzie miał nowego trenera. W czwartek Ajax Amsterdam oficjalnie zakomunikował, że Farioli przejmuje stery w utytułowanej holenderskiej ekipie. Szkoleniowiec złożył podpis pod trzyletnim kontraktem.

- Jestem zachwycony możliwością bycia tutaj, w Amsterdamie i razem z innymi członkami sztabu poświęcimy się całemu sercu. Chcemy połączyć się z DNA klubu, mając na celu wniesienie nowej energii dzięki pozytywnemu sposobowi pracy i myślenia. Zdaję sobie sprawę, że jest wiele pracy do wykonania, ale rozpoczęliśmy już przygotowania - strona internetowa klubu cytuje jego słowa.

Farioli ma zamiar wyprowadzić amsterdamczyków z kryzysu. Prowadzona dotychczas przez Johna van 't Schipa drużyna zajęła dopiero piąte miejsce w Eredivisie i ma zdecydowanie wyższe aspiracje.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: jak się żegnać, to z przytupem. Klopp nieźle zaszalał!

Czytaj więcej: Tych piłkarzy powołał Luciano Spalletti. Oto szeroka kadra obrońców tytułu Legenda Realu opuszcza Hiszpanię. Chce pracować w tej lidze

Źródło artykułu: WP SportoweFakty