Decyzje kadrowe w Widzewie. Odchodzi czterech piłkarzy

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Paweł Piotrowski / Na zdjęciu: Serafin Szota (z lewej) i Adam Zrelak
WP SportoweFakty / Paweł Piotrowski / Na zdjęciu: Serafin Szota (z lewej) i Adam Zrelak
zdjęcie autora artykułu

W piątek Widzew Łódź poinformował, że nie przedłuży wygasających 30 czerwca kontraktów z czterema zawodnikami. Z klubem żegnają się Serafin Szota, Paweł Zieliński, Ernest Terpiłowski i Jakub Szymański.

Sezon 2023/24 jeszcze się nie zakończył (do rozegrania została ostatnia kolejka), ale w wielu klubach i tak nadszedł już czas pożegnań.

Nie inaczej jest w przypadku Widzewa Łódź. Co prawda został jeszcze mecz z Radomiakiem Radom, ale klub nie chciał czekać i w piątkowe popołudnie opublikował listę piłkarzy, z którymi nie zostaną przedłużone kontrakty.

To ostatni sezon w łódzkim zespole dla Serafina Szoty, Pawła Zielińskiego, Ernesta Terpiłowskiego i Jakuba Szymańskiego. Wszyscy usłyszeli, że mogą szukać sobie nowych klubów.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: można oglądać w nieskończoność! Cudowne uderzenie w futsalu

Najdłuższy staż w Widzewie miał Zieliński (reprezentował barwy tego klubu od sezonu 2021/22). Pół roku później dołączył do niego Terpiłowski. Szota przyszedł do Widzewa przed startem sezonu 2022/23, a Szymański latem ubiegłego roku. On jednak nie doczekał się debiutu na poziomie Ekstraklasy (zagrał tylko w dwóch meczach Pucharu Polski).

W kończącym się już sezonie najwięcej meczów rozegrał Terpiłowski (20), ale już patrząc na liczbę minut, najczęściej na boisku przebywał Szota. W jego przypadku najwięcej mówi się o przenosinach do Śląska Wrocław.

Przypomnijmy, że Widzew jest już pewny utrzymania w lidze. Nie ma za to szans na europejskie puchary, zatem w ostatniej kolejce sezonu zagra jedynie o zajęcie jak najwyższego miejsca na koniec. W zależności od wyników może zakończyć rozgrywki na pozycjach 9-11.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty