Ks. Olszewski w areszcie. Ujawniono, co ma w celi

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / Krzysztof Wąsowski / ks. Michał Olszewski
Twitter / Krzysztof Wąsowski / ks. Michał Olszewski
zdjęcie autora artykułu

Ks. Michał Olszewski pozostaje w więzieniu. To efekt śledztwa dotyczącego nieprawidłowości w Funduszu Sprawiedliwości. Okazuje się, że jest on kibicem Legii Warszawa.

W tym artykule dowiesz się o:

Kościelna Fundacja Profeto, której prezesem jest ksiądz Michał Olszewski, miała otrzymać 100 mln zł z Funduszu Sprawiedliwości. Instytucja miała pomagać ofiarom przestępstw i zresocjalizowanym więźniom.

Jednak za czasów Zbigniewa Ziobry w resorcie sprawiedliwości lista zadań, które miały być finansowane ze środków funduszu, znacznie się rozrosła. Beneficjentem została wspomniana fundacja ks. Olszewskiego.

W połowie marca 2024 roku został on zatrzymany przez ABW. Ks. Olszewski przebywa obecnie w areszcie. W ostatnich dniach odwiedził go jego prawnik Krzysztof Wąsowski. Ten na X-ie zdradził kulisy spotkania.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: jak się żegnać, to z przytupem. Klopp nieźle zaszalał!

"Ksiądz Michał prosił mnie, abym przekazał, że za wszystkich się modli (także za tych, którzy uznali go już za winnego...) i wszystkim błogosławi (tak z serca... mocą swojego kapłaństwa)" - napisał Wąsowski na X-ie.

Co ciekawe, w dalszej części wpisu prawnik zdradził, jak wygląda cela ks. Olszewskiego. Z tych informacji można wywnioskować, że kibicuje on klubowi piłkarskiemu - Legii Warszawa.

"I na koniec, jeden szczegół... cela Księdza Michała jest niemal cała we "wlepkach" kibiców Legii Warszawa - słynnej "Żylety". Prosił on, żebym chociaż tą drogą przekazał jego błogosławieństwo dla całej "Żylety" i dla wszystkich prawdziwych kibiców..." - dodał.

Zobacz także: Złe wieści dla Szczęsnego. Juventus finalizuje głośny transfer Mecz o nic na wsi. I spójrz, kto pojawił się na boisku

Źródło artykułu: WP SportoweFakty