Mecz o nic na wsi. I spójrz, kto pojawił się na boisku

Zdjęcie okładkowe artykułu: Facebook / Wikęd Luzino / Szymon Marciniak
Facebook / Wikęd Luzino / Szymon Marciniak
zdjęcie autora artykułu

W Luzinie odbywał się mecz pokazowy pomiędzy drużynami młodzieżowymi miejscowego klubu. Co ciekawe, arbitrem spotkania był Szymon Marciniak.

W tym artykule dowiesz się o:

Szymon Marciniak ma w swoim CV występy na mistrzostwach Europy, świata czy też w Lidze Mistrzów. Ponadto był też sędzią meczów finałowych. 23 maja polski arbiter pojawił się natomiast na boisku... trzecioligowego Wikędu Luzino.

Jego obecność w kaszubskiej wsi nie była przypadkowa. W marcu 2024 roku Marciniak został bowiem ambasadorem Wikędu Luzino, a także marki Wikęd. Z tego powodu był sędzią meczu pomiędzy młodzieżowymi drużynami miejscowego zespołu.

"Mimo deszczowej aury pojawiło się sporo kibiców, którzy chcieli zobaczyć w akcji najlepszego arbitra na świecie! Co warto podkreślić, sędzia Szymon Marciniak podszedł do meczu bardzo profesjonalnie, dzięki czemu nasi młodzi zawodnicy mogli poczuć się na boisku jak piłkarze w meczu rangi mistrzowskiej" - czytamy na profilu klubu na Facebooku.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: jak się żegnać, to z przytupem. Klopp nieźle zaszalał!

Na spotkaniu pojawiła się grupa kibiców. Po końcowym gwizdku wszyscy chętni mogli sobie zrobić zdjęcie z Marciniakiem, poprosić o autograf czy też odbyć krótką rozmowę z najbardziej rozpoznawalnym polskim arbitrem.

"Dziękujemy panu Szymonowi oraz życzymy udanych spotkań na stadionach świata. A za naszych juniorów trzymamy kciuki, by jeszcze w przyszłości mogli spotkać się z panem Szymonem na boisku!" - dodano.

Dodajmy, że Marciniak znalazł się w gronie arbitrów na mistrzostwa Europy w Niemczech. Póki co jednak nie wiadomo, które spotkania będzie sędziował.

Wieś Luzino liczy nieco ponad 8000 mieszkańców.

Zobacz także: Lewandowski zdradził, kto staje się liderem kadry. Będziesz zaskoczony Lewandowski o szansach na Euro 2024. Aż się uśmiechnął

Źródło artykułu: WP SportoweFakty