Kibice skazani za rasistowskie okrzyki na stadionie. 8 miesięcy więzienia

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images /  Aitor Alcalde Colomer / Na zdjęciu: Vinicius Junior
Getty Images / Aitor Alcalde Colomer / Na zdjęciu: Vinicius Junior
zdjęcie autora artykułu

Jak piszą tamtejsze media, w Hiszpanii doszło do "historycznego orzeczenia" w walce z rasizmem. Kibice, którzy obrażali przed rokiem Viniciusa zostali właśnie skazani na 8 miesięcy więzienia.

W tym artykule dowiesz się o:

Takiego wyroku jeszcze nie było. W poniedziałek w Hiszpanii zapadł wyrok dotyczący trójki kibiców Valencii, którzy w maju 2023 roku w rasistowski sposób obrażali w trakcie meczu Viniciusa Juniora.

Hiszpański sąd uznał całą trójkę za winną przestępstwa przeciwko moralności z art. 173.1 Kodeksu karnego z okolicznością obciążającą w postaci dyskryminacji na tle rasistowskim.

Jak informuje "AS", zasądzona kara początkowo wynosiła 12 miesięcy, jednak została skrócona z racji dobrowolnego podporządkowania się oskarżonych w trakcie postępowania przygotowawczego. Co więcej, skazani zostaną obciążeni kosztami sądowymi, a także otrzymają zakaz stadionowy na okres 2 lat.

- Ten wyrok to wspaniała wiadomość w kwestii walki z rasizmem w Hiszpanii. Naprawia szkody poniesione przez Viniciusa Jr. i stanowi jasny sygnał dla osób, które pójdą na stadion piłkarski, aby obrażać innych, że LaLiga ich wykryje, zgłosi do odpowiednich organów i czekają ich konsekwencje karne - skomentował sprawę Javier Tebas.

Czytaj także:  - Rok temu był na dnie. Wielkie odrodzenieAntonio Conte znalazł nowy klub

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: co on zrobił?! To może być gol sezonu

Źródło artykułu: WP SportoweFakty