Czesi rosną w siłę. Efektowny wynik

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP / Leszek Szymański / Na zdjęciu: zawodnicy reprezentacji Czech cieszą się z bramki

Reprezentacja Czech mocno postrzelała w meczu towarzyskim przeciwko Malcie. Konfrontacja zakończyła się wynikiem 7:1, a pełną partię w pokonanym zespole rozegrał Matthew Guillaumier ze Stali Mielec.

Czesi przebywają na zgrupowaniu w Austrii przed Euro 2024. Z Maltą spotkali się na malowniczo położonym stadionie w Groedig, a sędzią meczu towarzyskiego był Stefan Ebner. Wskazanie faworyta nie było trudne, niezależnie od problemów Czechów w eliminacjach Euro, w których wiodło się im prawie równie źle jak podopiecznym Fernando Santos i Michała Probierza.

Czesi zdobyli prowadzenie 1:0 wcześnie, ponieważ w 6. minucie. Antonin Barak nie miał problemu z wykorzystaniem rzutu karnego, który został przyznany za blokowanie ręką Maltańczyka dośrodkowania Davida Juraska. Przed przerwą była jeszcze bramka na 2:0 dla uczestnika Euro 2024. Cieszył się z niej Mojmir Chytil po uderzeniu z bliska do siatki.

Pierwsza połowa była przygrywką do tego, co wydarzyło się w drugiej części. W niej padło trzy razy więcej, ponieważ sześć goli. Czesi oddalili się na 7:1, a dwie ostatnie bramki padły już w rywalizacji jedenastu na dziesięciu. Kompletnie zagotowani piłkarze z Malty nie wytrzymali nerwowo przykrego dla nich meczu, a Jean Borg zobaczył czerwoną kartkę za niesportowe zachowanie w 83. minucie.

Pełną partię w Malcie rozegrał Matthew Guillaumier ze Stali Mielec.

Czechy - Malta 7:1 (2:0) 1:0 - Antonin Barak (k.) 6' 2:0 - Mojmir Chytil 44' 3:0 - David Jurasek 47' 4:0 - Mojmir Chytil 57' 4:1 - Paul Mbong 59' 5:1 - Ondrej Lingr 71' 6:1 - Matej Jurasek 86' 7:1 - Vaclav Cerny 89'

Czechy: Matej Kovar (46' Vitezslav Jaros) - Martin Vitik, Robin Hranac, David Zima - Vladimir Coufal (62' Tomas Vlcek), Antonin Barak (56' Ondrej Lingr), Michal Sadilek, Pavel Sulc, David Jurasek (62' Matej Jurasek) - Tomas Chory (62' Vaclav Cerny), Mormil Chytil (79' Lukas Cerv)

Malta: Henry Bonello - Steve Borg (77' Kurt Shaw), Enrico Pepe (49' Zach Muscat), Jean Borg - Joseph Mbong, Matthew Guillaumier, Stephen Pisani (69' Matias Garcia), Teddy Teuma (77' Jake Grech), Ryan Camenzuli (69' Juan Carlos Corbalan) - Paul Mbong, Kemar Reid

Żółte kartki: Vitik, Sadilek, Cerv (Czechy) oraz Reid, Teuma (Malta)

Czerwona kartka: Jean Borg /83' - za niesportowe zachowanie/

Sędzia: Stefen Ebner (Austria)

Źródło artykułu: WP SportoweFakty