Nie tylko Milik. Kolejny Polak z Serie A przejdzie operację

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Gabriele Maltinti / Na zdjęciu: Bartosz Bereszyński i Szymon Żurkowski
Getty Images / Gabriele Maltinti / Na zdjęciu: Bartosz Bereszyński i Szymon Żurkowski
zdjęcie autora artykułu

Dla Szymona Żurkowskiego sezon 2023/24 zakończył się fatalnie. Sebastian Staszewski z TVP Sport przekazał, że zawodnik wypożyczony do Empoli FC doznał kontuzji, przez co przejdzie operację i czeka go dłuższa przerwa.

Sezon klubowy dobiegł już końca, przez co część zawodników może cieszyć się wakacjami. Inaczej jest w przypadku piłkarzy, którzy zostali powołani do kadry narodowych z uwagi na nadchodzące mistrzostwa Europy.

W przypadku reprezentacji Polski selekcjoner Michał Probierz zdecydował się pominąć Szymona Żurkowskiego. Zawodnik Spezia Calcio przez pół sezonu występował w Serie B, natomiast zimą został wypożyczony do grającego w Serie A Empoli FC.

W swoim pierwszym meczu po zmianie barw klubowych wpisał się na listę strzelców, a w kolejnym spotkaniu ustrzelił hat-tricka. Później jednak notował znacznie słabsze występy. To mogło mieć wpływ na decyzję Probierza, który, jak się okazuje, i tak nie zabrałby Żurkowskiego na Euro 2024.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: zbliża się Euro, a Glik... Piłkarz pokazał zdjęcia

Okazuje się bowiem, że piłkarz doznał kontuzji. Sebastian Staszewski z TVP Sport przekazał, iż Żurkowski czekał na zakończenie sezonu, by poddać się operacji. A to samo czeka również innego Polaka z Seria A, a mianowicie Arkadiusza Milika, który doznał urazu w meczu towarzyskim z Ukrainą i przejdzie artroskopię stawu kolanowego, przez co nie pojedzie na Euro 2024.

"Szymon Żurkowski przejdzie w poniedziałek operację kostki. Zabieg miał się odbyć już kilka tygodni temu, ale Empoli FC walczyło o utrzymanie w Serie A i operację przełożono (dwa dni później Polak nabawił się kontuzji na treningu). Rehabilitacja potrwa kilka miesięcy" - podkreślił dziennikarz na portalu X.

Kontuzja Żurkowskiego z pewnością wpłynie na jego przynależność klubową. Empoli negocjowało bowiem ze Spezią transfer definitywny Polaka, a operacja zapewne wpłynie zarówno na decyzję drużyny z najwyższej klasy rozgrywkowej, jak i ewentualną kwotę odstępnego.

Przeczytaj także: Pokazał film z bazy polskiej kadry na Euro. "Idealne"

Źródło artykułu: WP SportoweFakty