Sypie się reprezentacja Holandii. Kolejny piłkarz wykluczony z Euro 2024

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Marcel ter Bals / Na zdjęciu: Ronald Koeman nie ma wielu powodów do radości przed meczem z Polską
Getty Images / Marcel ter Bals / Na zdjęciu: Ronald Koeman nie ma wielu powodów do radości przed meczem z Polską
zdjęcie autora artykułu

Frenkie de Jong to nie jedyny holenderski piłkarz, który z powodu kontuzji nie zagra na Euro 2024. We wtorek związek poinformował, że turniej z głowy ma również Teun Koopmeiners.

Poniedziałek i wtorek nie były najlepszymi dniami z perspektywy kibica reprezentacji Holandii. Najpierw okazało się, że Euro 2024 z powodu kontuzji straci jedna z największych gwiazd Frenkie de Jong, a kilkanaście godzin później holenderska federacja przekazała, że niemiecki turniej straci również Teun Koopmeiners.

- Podczas pierwszego kontaktu z piłką poczuł ból w pachwinie. Nie wiemy jeszcze, jak poważny jest to uraz. Zobaczymy rano po badaniach, ale mam złe przeczucia - mówił Koeman na konferencji prasowej.

I po badaniach okazało się, że Koopmeiners nie tylko nie będzie mógł wystąpić w meczu z Polską, ale straci całe mistrzostwa. Sytuacja jest o tyle pechowa, że doznał urazu na rozgrzewce (!) przed towarzyskim poniedziałkowym meczem towarzyskim z Islandią. To niewątpliwie spory problem dla selekcjonera Ronalda Koemana, a przecież pierwsze spotkanie "Pomarańczowych" na mistrzostwach Europy przeciwko Polsce odbędzie się już 16 czerwca (godz. 15).

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: zbliża się Euro, a Glik... Piłkarz pokazał zdjęcia

Koopmeiners ma za sobą fantastyczny sezon w barwach Atalanty. Niedawno świętował zwycięstwo w finale Ligi Europy z Bayerem Leverkusen. W sumie strzelił aż 15 goli, a przecież mówimy o środkowym pomocniku.

Zarówno de Jong, jak i Koopmeiners znaleźli się w ścisłej 26-osobowej kadrze Holendrów na nadchodzące mistrzostwa Europy, ale aktualnie grupa skurczyła się do 24 nazwisk. A w zasadzie do 25, bo w trybie awaryjnym powołany został Ian Maatsen.

Na razie w dalszym ciągu nie wiadomo, co z reprezentantami Polski. Przypomnijmy, że w meczu z Turcją urazów doznali Karol Świderski, Robert Lewandowski oraz Paweł Dawidowicz.

Mecz Polska - Holandia na Euro 2024 już 16 czerwca o godz. 15.

CZYTAJ TAKŻE: Uraz Lewandowskiego. Zaskakujące słowa Michniewicza Boniek przemówił po meczu Polaków. Tego piłkarza wyróżnił

Źródło artykułu: WP SportoweFakty