Boniek pokazał zdjęcie z żoną. Mówi na nią "Gruba"

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Michał Domnik / Na zdjęciu: Zbigniew Boniek
WP SportoweFakty / Michał Domnik / Na zdjęciu: Zbigniew Boniek
zdjęcie autora artykułu

"48 lat minęło, jak jeden dzień" - taki post w serwisie X zamieścił były piłkarz, trener oraz prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, Zbigniew Boniek. Dołączył zdjęcie ze swoją małżonką, bowiem rocznica dotyczy ich związku.

W tym artykule dowiesz się o:

12 czerwca 1976 roku Wiesława i Zbigniew Boniek stanęli na ślubnym kobiercu. Były prezes PZPN nie zapomniał o tym wyjątkowym dniu, o rocznicy. W social mediach zamieścił zdjęcie ze swoją małżonką i podpisał: "48 lat minęło, jak jeden dzień. A zaczęło się to wszystko w naszej ukochanej Bydgoszczy". Cały wpis można znaleźć na końcu tego artykułu.

Zbigniew Boniek poznał swoją przyszłą żonę w liceum i - jak oboje twierdzą - zakochali się od pierwszego wejrzenia. Zostali parą, gdy mieli po 16 lat. Bońkowie od wielu lat mieszkają w Rzymie, gdzie w 1988 roku Zbigniew zakończył swoją piłkarską karierę. Potem "Zibi" próbował swoich sił jako trener i działacz. Obecnie jest wiceprezydentem UEFA.

W czerwcu 2022 roku Boniek zaskoczył wpisem na platformie X, nazywając swoją żonę... "Gruba". Internauci byli zaskoczeni tym wyznaniem. Wielu uznało, że to określenie nie jest ani miłe, ani romantyczne.

ZOBACZ WIDEO: Dojrzał Lewandowskiego. "Lekko skwaszona mina"

Jednak Boniek tłumaczył w wywiadzie dla "Playboya", że przez całe życie nazywali się nawzajem "Gruby" i "Gruba" i uważają to za bardzo sympatyczne.

Najważniejsze jest to, że państwo Bońkowie świetnie się dogadują, czego dowodem jest ich długie małżeństwo. Para ma trójkę dzieci: syna Thomasa oraz córki Kamilę i Karolinę.

Oto wpis z okazji 48. rocznicy ślubu.

Czytaj także: "Trzeba szczerze powiedzieć". Boniek wprost o kontuzji Lewandowskiego >> Czytaj także: Zbigniew Boniek totalnie się odpalił. "Pisowska brać odstrzeliła" >>

Źródło artykułu: WP SportoweFakty