Tym razem ma się udać. Allianz Arena rozbłyśnie na tęczowo podczas Euro 2024

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Allianz Arena w Monachium
Getty Images / Allianz Arena w Monachium
zdjęcie autora artykułu

Allianz Arena w Monachium zostanie podświetlona tęczowymi barwami podczas zbliżających się mistrzostw Europy w piłce nożnej. Okazją ku temu będzie Dzień Ulicy Krzysztofa.

W tym artykule dowiesz się o:

Głośno o rozświetleniu stadionu w Bawarii kolorami tęczy było już podczas ostatniego EURO. Władze Monachium chciały, aby Allianz Arena rozbłysnęła tęczą w trakcie spotkania Niemców z Węgrami. Miał być to protest przeciwko homofobicznej polityce premiera Węgier, Viktora Orbana.

Europejska Unia Piłkarska (UEFA) nie zezwoliła na takie działania, uzasadniając swoją decyzję politycznym kontekstem wniosku, który miał być skierowany przeciwko węgierskiej drużynie i jej kibicom. Więcej TUTAJ. Tym razem jednak Allianz Arena zaświeci tęczowymi barwami - poinformował monachijski portal tag24.d. Wszystko to z okazji Dnia Ulicy Krzysztofa.

Jest to coroczne święto obchodzone przez społeczność LGBT, głównie w Niemczech, Stanach Zjednoczonych i Szwajcarii, upamiętniające wydarzenia w Stonewall Inn w dzielnicy Greenwich Village na Dolnym Manhattanie w Nowym Jorku z 1969 roku, kiedy doszło do zamieszek na tle dyskryminacji mniejszości seksualnej.

Allianz Arena w tym roku będzie tęczowa w dniach 22-23 czerwca. Wtedy jednak nie zaplanowano na tym stadionie żadnych meczów mistrzostw Europy, jak miało to miejsce przed trzema laty. Podczas tegorocznej imprezy natomiast na obiekcie należącym do Bayernu Monachium rozegrany zostanie między innymi mecz otwarcia pomiędzy Niemcami a Szkotami (14 czerwca) czy jeden z półfinałów turnieju (9 lipca).

ZOBACZ WIDEO: Dojrzał Lewandowskiego. "Lekko skwaszona mina"

Źródło artykułu: WP SportoweFakty