Spadkowicz z 2. ligi bez trenera. Rozwiązanie w trybie natychmiastowym

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Podbeskidzie Bielsko-Biała / Na zdjęciu: Jarosław Skrobacz został nowym trenerem Podbeskidzia Bielsko-Biała
Materiały prasowe / Podbeskidzie Bielsko-Biała / Na zdjęciu: Jarosław Skrobacz został nowym trenerem Podbeskidzia Bielsko-Biała
zdjęcie autora artykułu

Jeszcze nie tak dawno temu grali w PKO Ekstraklasie. Po spadku z Fortuna I ligi klub ma spore problemy. W czwartek działacze Podbeskidzia Bielsko-Biała poinformowali, że z klubem żegna się trener Jarosław Skrobacz.

W sezonie 2022/23 Podbeskidzie Bielsko-Biała miało walczyć o powrót do PKO Ekstraklasy. Dobry skład, ciekawa jak na Fortuna I ligę gra, ale zabrakło stabilizacji. Drużyna nie dostała się nawet do baraży.

W kolejnym sezonie walka miała być już skuteczna. Klub popadł jednak w tarapaty. Coraz trudniejsza sytuacja odbiła się na miejscu w lidze. Bielszczanie szybko znaleźli się w jej dolnych rejonach.

W końcu doszło do zmiany trenera. Obowiązki przejął Jarosław Skrobacz, który za sobą miał świetny okres w Ruchu Chorzów. Góralom jednak nie pomógł. Podbeskidzie spadło do 2. ligi, a na jaw wyszło, że sytuacja finansowa klubu jest bardzo trudna.

W przerwie między sezonami nikt nie mówi o szybkim powrocie o szczebel wyżej. Klub najpierw musi dojść do równowagi. Jednak już bez trenera Skrobacza. W czwartek działacze Podbeskidzia wydali lakoniczny komunikat. "Informujemy, że trener Jarosław Skrobacz złożył wniosek o rozwiązanie kontraktu w trybie natychmiastowym. W związku z tym, jutro tj. w piątek 14 czerwca, odbędzie się spotkanie właścicieli spółki".

Nie podano, kto może zostać następcą odchodzącego trenera.

ZOBACZ WIDEO: Pierwszy trening w Hanowerze. Biało-Czerwonym towarzyszyły tłumy!

Czytaj także: Hitowy transfer w I lidze. Uprzedzilli kluby z PKO Ekstraklasy Kluczowa decyzja Arki Gdynia. Legenda innego klubu zajęła ważne stanowisko

Źródło artykułu: WP SportoweFakty

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany) 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP. Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!