Media: Legia szykuje transferowy hit. Jesienią grał w Lidze Mistrzów

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Christian Kaspar-Bartke / Na zdjęciu: Jean-Pierre Nsame (z prawej) ma zostać nowym piłkarzem Legii Warszawa
Getty Images / Christian Kaspar-Bartke / Na zdjęciu: Jean-Pierre Nsame (z prawej) ma zostać nowym piłkarzem Legii Warszawa
zdjęcie autora artykułu

Trzykrotny król strzelców ligi szwajcarskiej Jean-Pierre Nsame ma zostać nowym piłkarzem Legii Warszawa - poinformował Tomasz Włodarczyk z Meczyków. Kameruńczyk w poniedziałek przejdzie testy medyczne.

To jest bardzo intensywne lato w Legii Warszawa. Drużynę wzmocnili już Kacper Chodyna, Claude Goncalves i Luquinhas. A teraz stołeczny klub ma pójść jeszcze szerzej.

Tomasz Włodarczyk z portalu meczyki.pl informuje, że w poniedziałek testy medyczne w Legii przejdzie Jean-Pierre Nsame.

Kameruńczyk spędził wiosnę 2024 roku we włoskim Como, z którym wywalczył awans do Serie A. Z drugiej strony trudno o zachwyty, bo akurat jego wpływ w ten awans był znikomy, by nie powiedzieć żaden. Rozegrał raptem osiem meczów i zanotował JEDNĄ asystę.

Zdecydowanie lepiej wiodło mu się we wcześniejszych latach. W Szwajcarii był absolutną gwiazdą. Jesienią w barwach Young Boys Berno wystąpił w 30 spotkaniach i zdobył 12 bramek. Miał okazję zagrać m.in. z Manchesterem City w fazie grupowej Ligi Mistrzów.

ZOBACZ WIDEO: "Prosto z Euro". Adrian Mierzejewski: Pomysł na to spotkanie był bardzo dobry

Co o nim wiemy? Potrafi strzelać gole. Sezon 2022/23 zakończył z 30 trafieniami, w sezonie 2020/21 zdobył 26 bramek (do tego 12 asyst). 2019/20? Było jeszcze lepiej, bo 41 goli i 7 asyst.

Z Young Boys sześciokrotnie zdobył mistrzostwo Szwajcarii, a trzykrotnie zostawał królem strzelców tamtejszej ekstraklasy.

Minusy? Cóż, dwukrotnie wyjeżdżał do Włoch i przepadał. W Szwajcarii strzela jak na zawołanie, natomiast gdy przychodzi zagraniczny wyjazd, to idzie mu znacznie gorzej. Być może w przypadku Polski i PKO Ekstraklasy będzie inaczej. Czas pokaże. Na papierze wygląda to jednak na świetny ruch Legii, nawet jeśli mówimy o 31-letnim zawodniku.

Wspomniane źródło twierdzi, że zawodnik w poniedziałek przejdzie testy medyczne i jeśli wypadną pozytywnie, to zostanie wypożyczony z opcją wykupu, która ma wynieść dwa miliony euro.

CZYTAJ TAKŻE: To jest gol turnieju? Fenomenalny strzał w meczu Rumunia - Ukraina Łódź zabrała głos ws. afery z Izraelczykami. Jasne stanowisko miasta

Źródło artykułu: WP SportoweFakty