Hummels negocjuje z nowym pracodawcą. To byłby bardzo zaskakujący ruch

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Mateusz Slodkowski / Na zdjęciu: Mats Hummels
Getty Images / Mateusz Slodkowski / Na zdjęciu: Mats Hummels
zdjęcie autora artykułu

Mats Hummels 30 czerwca przestanie być zawodnikiem Borussii Dortmund. W kontekście przyszłości obrońcy wymieniano głównie kluby włoskie, ale okazuje się, że Niemiec może zdecydować się na zaskakujący ruch.

W tym artykule dowiesz się o:

Hiszpański "Sport" poinformował, że Mats Hummels może zostać zawodnikiem RCD Mallorca. Do ustalenia pozostały już tylko szczegóły i niespodziewany transfer stanie się faktem.

Obie strony negocjowały w poniedziałek 17 czerwca, choć hiszpański klub jeszcze nie potwierdził tej informacji. Z kolei we włoskich mediach nadal dominuje przekaz o rozmowach Niemca z AS Romą.

Hummels często korzysta z rad swojego ojca, ale ponieważ obaj nie posługują się językiem hiszpańskim, to zwrócili się o pomoc do jednego z agentów. Aby transfer do Mallorki stał się faktem, zawodnik musiałby przystać na niższą pensję niż ta, którą otrzymywał w Borussii Dortmund.

Z tym jednak nie powinno być problemu, ponieważ jedna z osób znających piłkarza stwierdziła, że pieniądze nie są jego priorytetem. Defensor przebywa obecnie na hiszpańskiej wyspie, ponieważ ma w tej okolicy dom i regularnie spędza tam wakacje. Kwestia zakwaterowania jest już zatem załatwiona.

35-latek jest legendą BVB. Rozegrał w jej barwach 508 meczów, w których zdobył 38 bramek i zaliczył 23 asysty. Dwa razy zostawał mistrzem Niemiec, tyle samo razy sięgał po krajowy puchar.

Czytaj także: "Zmiótł wszystkich z planszy". Probierz zachwycił na Euro 2024 Hajto w krytycznych słowach o grze Szczęsnego. "Uderzenia prosto w niego"

ZOBACZ WIDEO: "Prosto z Euro". Adrian Mierzejewski: Pomysł na to spotkanie był bardzo dobry

Źródło artykułu: WP SportoweFakty