Niemcy wydali ostrzeżenia. Zamykają strefy kibica

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Christof Koepsel - UEFA/UEFA / Strefa fanów w Dortmundzie podczas Euro 2024
Getty Images / Christof Koepsel - UEFA/UEFA / Strefa fanów w Dortmundzie podczas Euro 2024
zdjęcie autora artykułu

"W trosce o bezpieczeństwo kibiców podjęto decyzję o zamknięciu stref kibica" - takie komunikaty pojawiły się we wtorkowy poranek w czterech niemieckich miastach. Wszystko przez sytuację pogodową na zachodzie kraju.

W tym artykule dowiesz się o:

Niemiecka służba pogodowa ostrzegła o silnych burzach, które mogą wystąpić we wtorek w regionie Nadrenii Północnej-Westfalii. Z tego względu część miast zdecydowała się zrezygnować ze stref kibica.

"W trosce o bezpieczeństwo wszystkich kibiców piłki nożnej komitet koordynacyjny miasta gospodarza podjął decyzję o zamknięciu stref kibica" - napisano w mediach społecznościowych miasta Duesseldorf. Ze specjalnej strefy zrezygnowano także w Dortmundzie, gdzie o godz. 18:00 odbędzie się spotkanie Turcji z Albanią.

"Kibice nieposiadający biletu są wyraźnie proszeni, aby nie podróżowali do Dortmundu" - oznajmiły władze miasta w komunikacie. - Nie mogliśmy się doczekać wielkiej imprezy z udziałem dziesiątek tysięcy fanów z Turcji i Gruzji w mieście. Bezpieczeństwo kibiców jest jednak priorytetem - dodał w rozmowie ze Spiegel przedstawiciel miasta.

ZOBACZ WIDEO: "Prosto z Euro". Lewandowski zagra z Austrią? "Wszystko zmierza w dobrym kierunku"

Podobne komunikaty pojawiły się także w innych miastach zachodniego regionu Niemiec Nadrenii Północnej-Westfalii - Gelsenkirchen i Kolonii.

Meteorolodzy ostrzegają nie tylko przed burzami. Lokalnie należy spodziewać się większych opadów gradu, silnych podmuchów wiatru oraz ulewnych opadów deszczu z ilością opadów do 30 litrów na metr kwadratowy.

Czytaj też: -> Media: wszystko jasne ws. występu Mbappe z Polską -> Słowa poszły w świat. Trener Austrii o meczu z Polską

Źródło artykułu: WP SportoweFakty