Przerwał milczenie. Messi ujawnił, dlaczego nie mówi po angielsku

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Photo by Tim Nwachukwu/Getty Images / Na zdjęciu: Lionel Messi
Getty Images / Photo by Tim Nwachukwu/Getty Images / Na zdjęciu: Lionel Messi
zdjęcie autora artykułu

Wielu kibiców sądzi, że Lionel Messi nie zna angielskiego, ponieważ Argentyńczyk podczas wystąpień publicznych prawie zawsze używa języka hiszpańskiego. Prawda jest jednak inna.

W tym artykule dowiesz się o:

Lionel Messi, który dorastał w Argentynie, zanim przeniósł się i spędził większość swojej kariery piłkarskiej w FC Barcelonie (lata 2001-21), posługuje się językiem hiszpańskim. Wiele osób mylnie - jak się okazuje - uważa, że ​​gwiazdor futbolu nie potrafi mówić po angielsku.

- Wstydzę się mówić po angielsku, ale myślę, że mógłbym rozmawiać w tym języku. Wszystko albo prawie wszystko rozumiem - powiedział 36-letni Messi, cytowany przez "The Sun".

Tabloid przytacza anegdotę, którą opowiedział przedstawicielom mediów partner Messiego z drużyny Interu Miami, Julian Gressel. Amerykański piłkarz pochodzenia niemieckiego podczas jednego ze spotkań był zaskoczony zachowaniem reprezentanta Argentyny.

- Messi tak naprawdę rzadko ze mną rozmawia na boisku, a jeśli już, to zawsze po hiszpańsku. Ja większość słów rozumiem po hiszpańsku. Wtedy jednak on podszedł do mnie i powiedział coś po angielsku. To był pierwszy raz, kiedy w trakcie meczu odezwał się do mnie w języku angielskim. Jak zawsze zakrył przy tym usta - zdradził Gressel.

- Potem, i to jest najzabawniejsze, zaczął do mnie mówić całkiem niezłym angielskim - dodał 6-krotny reprezentant USA, czym wprawił dziennikarzy w zdumienie.

Zobacz: Kompromitacja bramkarza. Messi tylko na to czekał [WIDEO] Występ Messiego i Suareza znów zelektryzował media. Jest jedno "ale"

ZOBACZ WIDEO: "Prosto z Euro". Lewandowski zagra z Austrią? "Wszystko zmierza w dobrym kierunku"

Źródło artykułu: WP SportoweFakty