To on poprowadzi Wartę Poznań w Betclic I lidze. Jest nowy trener

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Jan Piechota / Warta Poznań
Materiały prasowe / Jan Piechota / Warta Poznań
zdjęcie autora artykułu

Warta Poznań wybrała następcę Dawida Szulczka. W nowym sezonie ekipę ze stolicy Wielkopolski będzie prowadzić Piotr Jacek.

- Chcemy, by Warta wróciła do swojego DNA i była bardziej lokalna. Dlatego też zdecydowaliśmy się na trenera Piotra Jacka, bo to człowiek stąd. Przekonał nas swoją wizją i pomysłem na to, jak "Zieloni" mają funkcjonować w nowym sezonie. Ponadto za trenerem przemawia fakt, że posiada już spore doświadczenie w pracy w piłce seniorskiej, także na poziomie I ligi - podkreślił dyrektor sportowy klubu, Dawid Frąckowiak.

Piotr Jacek pochodzi z Poznania, a jako piłkarz występował m. in. w Amice Wronki i Lechu.

Trenerskie CV 47-latka też jest już dość bogate. W przeszłości prowadził Zagłębie II Lubin, Stal Brzeg, Sokół Ostróda, MKS Kluczbork oraz Stomil Olsztyn, który grał wtedy na zapleczu ekstraklasy.

W minionych dwóch sezonach Jacek był opiekunem Legii II Warszawa, z którą w edycji 2023/2024 wywalczył 3. miejsce w tabeli III ligi gr. 1.

Na stanowisku pierwszego szkoleniowca "Zielonych" 47-latek zastąpi Dawida Szulczka, który pracował przy Drodze Dębińskiej przez ponad dwa i pół roku.

ZOBACZ WIDEO: "Prosto z Euro". Ekspert mówi wprost. "Pierwsi robiliśmy krok, aby ugrać coś więcej i dostawaliśmy gonga"

Źródło artykułu: WP SportoweFakty