Polak w czołówce rankingu na Euro 2024. Lepszy od niego jest tylko Mbappe!

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Mikolaj Barbanell/SOPA Images/LightRocket / Na zdjęciu: Kylian Mbappe i Nicola Zalewski

Faza grupowa Euro 2024 dobiegła końca, więc nadszedł czas pierwszych podsumowań. Portal WhoScored.com przygotował zestawienie najskuteczniej dryblujących zawodników tej rundy rozgrywek.

W rankingu mogli znaleźć się tylko piłkarze, którzy podczas Euro 2024 wykonali przynajmniej 10 prób dryblingu. Największą skutecznością w tym elemencie gry może pochwalić się Kylian Mbappe. 64,3 proc. takich prób Francuza było udanych.

Za nim uplasowało się dwóch zawodników, którzy osiągnęli taki sam wynik (60 proc.). Pierwszym z nich jest Jamal Musiala, a drugim Nicola Zalewski. Czwarte miejsce w tym zestawieniu zajął Pedro Neto (54,5), a piąte Georges Mikautadze (53,9).

Pomocnik reprezentacji Polski podczas mistrzostw Europy rozegrał 248 minut. W spotkaniach z Holandią i Austrią przebywał na murawie do ostatniego gwizdka sędziego, z kolei w rywalizacji z Francją opuścił boisko w 68. minucie.

22-latek jest obecnie piłkarzem AS Romy, ale jego klubowa przyszłość stoi pod znakiem zapytania. Rzymianie są skłonni sprzedać Polaka, a ostatnie spekulacje łączyły go z transferem do Torino.

W ostatnim sezonie Zalewski wystąpił w 33 spotkaniach, nie zdobył w nich żadnej bramki i zaliczył trzy asysty. W drużynie narodowej ma w swoim dorobku 21 meczów i jednego gola w towarzyskiej potyczce z Turcją (2:1).

Źródło artykułu: WP SportoweFakty