Ligue 1: Zwycięska seria Auxerre przerwana, niespodzianka na Stade Felix Bollaert

Zdjęcie okładkowe artykułu: TVN Agency
TVN Agency

Choć AJ Auxerre przegrało z Paris Saint Germain, podopieczni Jeana Fernandeza obronili pozycję lidera. Z niżej notowanym rywale zaledwie zremisowali bowiem piłkarze FC Lorient. Tymczasem Olympique Marsylia niespodziewanie przegrał z RC Lens. W niedzielę prowadzenie w tabeli Ligue 1 mogą objąć gracze Girondins Bordeaux lub Olympique Lyon.

W tym artykule dowiesz się o:

Piłkarzom AJ Auxerre nie udało się przedłużyć imponującej serii siedmiu zwycięstw z rzędu. W sobotę podopieczni Jeana Fernandeza musieli uznać wyższość Paris Saint Germain. Stołeczny klub przeżywał ostatnio trudne chwile, ale gospodarze zmobilizowali się i ograli na Parc des Princes lidera 1:0. Gola na wagę trzech punktów zdobył Jeremy Clement, 25-letni pomocnik wykorzystał dośrodkowanie Marcosa Ceary i strzałem głową pokonał golkipera AJA Oliviera Sorina. Dariusz Dudka całe spotkanie oglądał z ławki rezerwowych, kontuzjowany Ireneusz Jeleń nie znalazł się w kadrze meczowej.

Zwycięstwem gospodarzy konfrontacja RC Lens i Olympique Marsylia. OM wygrał tylko jeden z poprzednich dziesięciu wyjazdowych meczów z Lens i tym razem także nie był w stanie wywieźć trzech punktów ze Stade Felix Bollaert. Goście mogą mówić o sporym pechu, to oni bowiem wypracowali sobie więcej dogodnych okazji do zdobycia gola. Nie wykorzystali jednak żadnej z nich, a już w doliczonym czasie gry akcję Lens skutecznie wykończył Eduardo Dos Santos i OM przegrał trzeci mecz w tym sezonie. Po 13. kolejce nadal traci do Auxerre cztery punkty.

W sobotę przerwana została także dobra passa Valenciennes. Po pięciu meczach bez porażki drużyna Philippe Montaniera wysoko przegrała na wyjeździe z Lille OSC. Gospodarze do przerwy prowadzili 1:0 po golu Pierre-Alaina Frau, a w drugiej połowie pozbawili rywala złudzeń, na listę strzelców dwukrotnie wpisał się Gervinho, a w końcówce wynik na 4:0 ustalił Yohan Cabaye. Do 71. minuty na boisku przebywał Ludovic Obraniak, reprezentant Polski zanotował asystę przy trafieniu Gervinho na 3:0. Później zmienił go Eden Harard.

Zawiedli piłkarze FC Lorient, którzy zaledwie zremisowali z zamykającym tabelę zespołem Grenoble Foot. Zgromadzeni na Stade du Moustoir fani mogli być nawet świadkami sensacji, gdyż gospodarze przegrywali z niżej notowanym rywalem, ale tuż przed końcowym gwizdkiem sędziego remis dla Lorient uratował Kevin Gameiro. 22-letni napastnik zanotował już szóste trafienie w bieżących rozgrywkach.

Niespodzianki nie było natomiast w Tuluzie, miejscowy zespół zgodnie z oczekiwaniami wygrał z US Boulougne. Podopieczni Alaina Casanovy przeważali, częściej stwarzali zagrożenie pod bramką przeciwnika i ostatecznie odnieśli zasłużone, choć skromne zwycięstwo. W 30. minucie bramkę na wagę trzech punktów strzelił obrońca Mohamed Fofana.