Nie siła, a precyzja. Tak Hiszpania zaskoczyła Niemców

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / Screen / TVP Sport / Na zdjęciu: Dani Olmo dał Hiszpanii prowadzenie w meczu z Niemcami

Druga połowa meczu z Niemcami rozpoczęła się idealnie dla reprezentacji Hiszpanii. Dani Olmo strzelił gola na 1:0 i uciszył trybuny w Stuttgarcie.

Pierwszy ćwierćfinał Euro 2024 był bardzo taktyczny. Niewiele się działo, żadna z drużyn nie chciała zaryzykować i zbyt mocno się odkryć. Ale tego można było się spodziewać, bo nawet jeśli naprzeciwko siebie stanęły dwie mocne reprezentacje, to każdy zdawał sobie sprawę, że jeden błąd może decydować o dalszym udziale w turnieju.

I wreszcie w 51. minucie udało się Hiszpanom skruszyć niemiecki mur. Akcję prawą stroną przeprowadził Lamine Yamal, podał w okolice piętnastego metra i Dani Olmo strzelił pierwszego gola w tym meczu. Nie było w tym uderzeniu zbyt dużej siły, ale Manuel Neuer nie zdążył z interwencją.

Dla Olmo był dziesiąty gol w reprezentacji Hiszpanii. A dodajmy, że 26-latek pojawił się na boisku tylko dlatego, że na samym początku kontuzji doznał Pedri.