Media: Jagiellonia znalazła następcę Wdowika. Kolejny Portugalczyk zagra na Podlasiu

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Kuba Duda
WP SportoweFakty / Kuba Duda
zdjęcie autora artykułu

Jagiellonia Białystok szukała następcy Bartłomieja Wdowika i wszystko wskazuje na to, że już go znalazła. Tak przynajmniej poinformował portal sport.tvp.pl.

Odejście Bartłomieja Wdowika dość mocno osłabiło Jagiellonię Białystok, która od razu musiała szukać jego następcy. Poszukiwania trochę trwały, niektórzy kibice zaczynali się już niecierpliwić, ale wszystko wskazuje na to, że nowy lewy defensor wkrótce trafi na Podlasie.

Z informacji podanych przez portal sport.tvp.pl wynika, że nowym piłkarzem obecnego mistrza Polski zostanie Joao Moutinho. Przenosiny Portugalczyka do Białegostoku są na ostatniej prostej i wkrótce powinny zostać ostatecznie sfinalizowane.

Lewy obrońca najprawdopodobniej zostanie wypożyczony z włoskiej Spezii Calcio, w której ostatni mecz zagrał w grudniu poprzedniego roku. W całym poprzednim sezonie rozegrał łącznie sześć spotkań, a o miejsce w składzie rywalizował z Arkadiuszem Recą.

Oczywiście nie jest to ten sam Joao Moutinho, którego mogą kojarzyć chociażby sympatycy Premier League czy Ligue 1. Ten doświadczony pomocnik ma już 37 lat i obecnie występuje w SC Bradze, czyli klubie, do którego z Jagi odszedł wspomniany wyżej Wdowik.

Natomiast 26-latek, który prawdopodobnie trafi do Jagiellonii ze Spezii, o skład będzie rywalizował z młodym Jakubem Lewickim. Ten z biegiem czasu zapewne będzie coraz mocniej pukał do drzwi pierwszej jedenastki. Jednocześnie Moutinho nie zostanie pierwszym Portugalczykiem w Jadze, bo przecież w tym zespole występuje już Rui Nene.

Czytaj też: Kolejny chętny na Nico Williamsa. Gigant może wpłacić klauzulę wykupu Bayern Monachium potwierdził transfer reprezentanta Anglii

ZOBACZ WIDEO: "Prosto z Euro": przedwczesny finał? "Poziom emocji był najwyższy"

Źródło artykułu: WP SportoweFakty