Średnie popołudnie dla Polaków w Premier League. Spokój Arsenalu, Everton rozbity

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Stuart MacFarlane/Arsenal FC / Na zdjęciu: Arsenal zaczął sezon od pewnej wygranej

W sobotę o godz. 16 rozegrano cztery mecze w Premier League. Everton przegrał z Brighton aż 0:3, a Arsenal pokonał Wolverhampton 2:0. Z Polaków zagrał tylko Jan Bednarek, ale jego Southampton nie zdobył ani jednego punktu.

Zobaczyliśmy tylko jednego reprezentanta Polski i był nim Jan Bednarek, który wystąpił od 1. minuty w barwach Southampton w wyjazdowym meczu z Newcastle United. Jego drużyna od 29. minuty grała z przewagą jednego zawodnika, ponieważ zagotował się Fabian Schaer i walnął rywala z główki.

Ale te okoliczności nie pomogły ekipie "Świętych" - w końcówce pierwszej połowy fatalnie we własnym polu karnym zachował się Alex McCarthy, podał piłkę prosto pod nogi rywala i Joelinton zdobył bramkę dla gospodarzy. Jak się później okazało, była to sytuacja, która przesądziła o końcowym rezultacie.

Bramki padły na każdym stadionie. Arsenal wygrał z Wolverhampton Wanderers po trafieniach Kaia Havertza i Bukayo Saki, natomiast poza kadrą "Kanonierów" znalazł się Jakub Kiwior i jest to czytelny sygnał, że Polak prawdopodobnie odejdzie z klubu tego lata.

Co jeszcze? Everton poległ na własnym stadionie z starciu z Brighton (0:3), a w spotkaniu Nottingham Forest z AFC Bournemouth padł remis 1:1.

Wyniki:

Arsenal FC - Wolverhampton Wanderers 2:0 (1:0) 1:0 Kai Havertz 25' 2:0 Bukayo Saka 74'

Everton - Brighton and Hove Albion 0:3 (0:1) 0:1 Kaoru Mitoma 25' 0:2 Danny Welbeck 56' 0:3 Simon Adingra 86'

Newcastle United - Southampton FC 1:0 (1:0) 1:0 Joelinton 45'

Nottingham Forest - AFC Bournemouth 1:1 (1:0) 1:0 Chris Wood 23' 1:1 Antoine Semenyo 86'