Aston Villa wygrywa na inaugurację sezonu. Matty Cash sprokurował rzut karny

Getty Images / Rob Newell - CameraSport  / Na zdjęciu: Matty Cash zagrał słabo i sprokurował rzut karny w pierwszym meczu sezonu 2024/25
Getty Images / Rob Newell - CameraSport / Na zdjęciu: Matty Cash zagrał słabo i sprokurował rzut karny w pierwszym meczu sezonu 2024/25

W ostatnim sobotnim meczu 1. kolejki Premier League Aston Villa pokonała na wyjeździe West Ham United 2:1. Mimo zwycięstwa spotkania nie będzie dobrze wspominał Matty Cash, który zawinił przy straconym golu i nie radził sobie z Muhammedem Kudusem.

Początek? Zdecydowanie dla Aston Villi. Już w 4. minucie po rzucie rożnym bramkę zdobył debiutujący Amadou Onana. Goście chcieli pójść za ciosem, ale fantastycznej okazji nie wykorzystał Leon Bailey (ograł bramkarza, ale strzelił w słupek).

To się zemściło. West Ham z biegiem czasu grał coraz lepiej i w końcu doprowadził do wyrównania. W tym jednak wydatnie pomógł Matty Cash. Reprezentant Polski sprokurował rzut karny, powalając na murawę Tomasa Soucka. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Lucas Paqueta i Emiliano Martinez skapitulował.

I to nie był dobry mecz Casha. Mohammed Kudus robił z nim, co chciał i gdyby tylko był nieco bardziej konkretny w polu karnym, to West Ham spokojnie ugrałby więcej.

A tak gospodarze skończyli ten mecz bez ani jednego punktu. Wszystko dlatego, że w 79. minucie po świetnej akcji do siatki trafił Jhon Duran. Wygrana gości jest zasłużona, choć nie przyszła łatwo.

Dodajmy jeszcze, że wspomniany Cash przebywał na boisku do 82. minuty, gdy zmienił go Kosta Nedeljković.

West Ham United - Aston Villa 1:2 (1:1)
0:1 Amadou Onana 4'
1:1 Lucas Paqueta (k.) 37'
1:2 Jhon Duran 79'

West Ham: Alphonse Areola - Vladimir Coufal (85' Jean-Clair Todibo), Maximilian Kilman, Konstantinos Mavropanos, Emerson - Jarrod Bowen (73' Crysencio Summerville), Tomas Soucek, Guido Rodriguez (85' Danny Ings), Mohammed Kudus, Lucas Paqueta (74' James Ward-Prowse) - Michail Antonio (73' Niclas Fuellkrug).

Aston Villa: Emiliano Martinez - Matty Cash (82' Kosta Nedeljković), Ezri Konsa, Pau Torres, Lucas Digne (74' Ian Maatsen) - Leon Bailey, Amadou Onana, Youri Tielemans (74' Jaden Philogene), Morgan Rogers, John McGinn (62' Jacob Ramsey) - Ollie Watkins (62' Jhon Duran).

Żółte kartki: Paqueta (West Ham) oraz Bailey, Philogene (Aston Villa).

Sędzia: Tony Harrington.