Kolejny gol Piątka. Ależ forma Polaka

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Ahmad Mora / Na zdjęciu: Krzysztof Piątek
Getty Images / Ahmad Mora / Na zdjęciu: Krzysztof Piątek

Krzysztof Piątek imponuje skutecznością w nowym sezonie. Napastnik Basaksehiru pięknym uderzeniem pokonał bramkarza Alanyasporu (4:2).

W pięciu dotychczasowych występach na wszystkich frontach uczestnik Euro 2024 zgromadził cztery trafieniach. Krzysztof Piątek nie daje o sobie zapomnieć i kolejny raz potwierdził swoją wysoką formę.

Istanbul Basaksehir w niedzielę walczył o ligowe punkty z Alanyasporem Kulubu. Ręce same składały się do oklasków po tym, co zrobił reprezentant Polski w 17. minucie tego meczu.

Deniz Turuc zacentrował w kierunku ustawionego w polu karnym Piątka, który potrafił uwolnić się spod opieki przeciwników. Snajper swoim uderzeniem sprawił, że nie było czego zbierać. 29-latek niezwykle efektownym "szczupakiem" wpakował piłkę do bramki rywali.

Alanyaspor odwrócił wynik w pierwszej połowie, kiedy na listę strzelców wpisali się Sergio Cordova oraz Jure Balkovec. Drugi z nich wykorzystał rzut karny.

W drugiej odsłonie Basaksehir wywalczył komplet punktów. Drużyna Piątka wygrała 4:2 w meczu Super Lig po golach Joao Figueiredo, Deniza Turuca i Serdara Gurlera.

Istanbul Basaksehir - Alanyaspor Kulubu 4:2 (1:2) 1:0 - Krzysztof Piątek 17' 1:1 - Sergio Cordova 26' 1:2 - Jure Balkovec (k.) 45+3' 2:2 - Joao Figueiredo 54' 3:2 - Deniz Turuc 90' 4:2 - Serdar Gurler 90+6'

Źródło artykułu: WP SportoweFakty