Dogonili lidera. Trwa dobra seria Wisły Płock i Górnika Łęczna

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: piłkarze Wisły Płock
WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: piłkarze Wisły Płock

Piłkarze Wisły Płock i Górnika Łęczna wykorzystali pierwsze w sezonie potknięcie Bruk-Betu Termaliki Nieciecza. Po niedzielnych zwycięstwach zrównali się liczbą punktów w tabeli z liderem.

Wisła Płock zwyciężyła w czwartej kolejce z rzędu. Nafciarze rozpoczęli sezon remisem z Kotwicą Kołobrzeg, po czym pokonali późniejszych przeciwników. W niedzielę podopieczni Mariusza Misiury okazali się lepsi 1:0 w małych derbach województwa mazowieckiego z Pogonią Siedlce.

Jedynego gola dla Wisły zdobył w 74. minucie Jime. Był to czwarty gol w sezonie Hiszpana, który jest na drugim miejscu w klasyfikacji strzelców ligi. Podjął odważną decyzję o oddaniu strzału z rzutu wolnego, a w pokonaniu Mateusza Pruchniewskiego pomógł rykoszet.

Przed Hiszpanem w rankingu strzelców jest tylko Damian Warchoł z Górnika Łęczna. Za nim już zdobycie sześciu bramek, z czego dwóch w niedzielnym meczu ze Zniczem Pruszków. Damian Warchoł poprowadził Górnika do zwycięstwa 3:2. Łęcznianie zdobyli komplet punktów, choć przegrywali 0:1, a na 20 minut przed końcem podstawowego czasu 1:2.

Górnik Łęczna ma po pięciu kolejkach taki sam bilans jak Wisła Płock, a w nim cztery zwycięstwa i jeden remis. Oba zespoły dogoniły w tabeli lidera Bruk-Bet Termalicę Nieciecza, która w niedzielę zremisowała 1:1 z Ruchem Chorzów.

5. kolejka Betclic I ligi:

Wisła Płock - Pogoń Siedlce 1:0 (0:0) 1:0 - Jime 74'

Znicz Pruszków - Górnik Łęczna 2:3 (1:1) 1:0 - Daniel Stanclik 22' 1:1 - Damian Warchoł 40' 2:1 - Daniel Stanclik 69' 2:2 - Oskar Koprowski (sam.) 71' 2:3 - Damian Warchoł 73'

Tabela Betclic I ligi:

Standings provided by Sofascore

Czytaj także: Pogoń Szczecin podjęła decyzję w sprawie bramkarza Czytaj także: Był jedną nogą w Ekstraklasie, celuje w awans. "Żona jest z Kenii i wierzy w przeznaczenie"

Źródło artykułu: WP SportoweFakty