Co za gol! Młody gwiazdor Barcy pięknie przymierzył

Twitter / x.com/ELEVENSPORTSPL / Na zdjęciu: gol Yamala w meczu La Liga z Bilbao

17-letni Lamine Yamal otworzył wynik meczu Barcelona - Athletic Bilbao w La Liga. Hiszpan zrobił to z lekką pomocą obrońcy gości.

W sobotę (24.08) na Estadi Olimpic Lluis Companys FC Barcelona podejmowała Athletic Bilbao w spotkaniu 2. kolejki hiszpańskiej La Liga (początek o godz. 19:00 - relacja TUTAJ).

Gospodarze objęli prowadzenie w 24. minucie po strzale Lamine'a Yamala. 17-latek przyjął piłkę przed polem karnym gości, świetnie ją sobie "ułożył" i oddał strzał na bramkę z ok. 20 metrów. Piłka wpadła przy samym słupku i gracze Dumy Katalonii mogli cieszyć się z efektownego gola.

Jak jednak pokazały kamery telewizyjne, futbolówkę po drodze dotknął jeszcze głową Inigo Lekue, który swoją nieudaną interwencją skutecznie utrudnił interwencję bramkarzowi drużyny z Bilbao - Alejandro Padilli.

"Hiszpan z lekką pomocą obrońcy gości umieścił piłkę w siatce! FC Barcelona prowadzi 1:0!" - skomentowano na profilu Barcelony na portalu X, na którym zamieszczono wideo z trafieniem Yamala (patrz poniżej).

Barca cieszyła się z prowadzenia do 42. minuty, kiedy to goście wyrównali z rzutu karnego (strzelcem był Oihan Sancet - patrz wideo poniżej). Spotkanie ostatecznie zakończyło się zwycięstwem Dumy Katalonii (2:1), a gola na wagę trzech punktów zdobył Robert Lewandowski.

Zobacz:
Media: trener Barcelony zwrócił się z prośbą do Lewandowskiego. "Nie musi być zrzędą"

Źródło artykułu: WP SportoweFakty