Tak wygląda tabela La Ligi po zwycięstwie Barcelony

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images /  Rico Brouwer/Soccrates/Getty Images / Na zdjęciu: Pau Victor, Robert Lewandowski, Dani Olmo
Getty Images / Rico Brouwer/Soccrates/Getty Images / Na zdjęciu: Pau Victor, Robert Lewandowski, Dani Olmo

FC Barcelona we wtorek stoczyła naprawdę trudny bój. Podopieczni Hansiego Flicka mierzyli się z Rayo Vallecano na wyjeździe i mimo że przegrywali po pierwszej połowie, ostatecznie odnieśli zwycięstwo 2:1. Nagrodą jest pozycja lidera tabeli La Ligi.

W tym artykule dowiesz się o:

Początek sezonu 2024/2025 Primera Division jest jak dotąd udany dla FC Barcelony, która do wtorku miała na koncie dwa zwycięstwa - z Valencią (2:1) i Athletikiem Bilbao (2:1). Trzeci mecz był kolejnym testem dla wicemistrzów Hiszpanii.

Duma Katalonii mierzyła się bowiem w spotkaniu wyjazdowym przeciwko Rayo Vallecano. Kibice klubu liczyli na kolejne trafienia Roberta Lewandowskiego - aktualnego lidera klasyfikacji strzelców.

Reprezentant Polski we wtorkowym starciu ponownie trafił do siatki, ale sędzia po analizie VAR nie uznał jego bramki. Mimo wszystko FC Barcelona odrobiła straty z pierwszej połowy i wygrała 2:1.

Fantastyczny debiut zanotował Dani Olmo. To właśnie Hiszpan strzelił gola na wagę trzech punktów.

Dzięki wygranej, FC Barcelona jest obecnie liderem tabeli Primera Division z kompletem zwycięstw. Zespół Flicka wyprzedza Villarreal i Celtę Vigo.