ŁKS goni górę tabeli w Betclic I lidze

Instagram / ŁKS Łódź / Piłkarze ŁKS-u Łódź w rundzie jesiennej w 2024 roku

Trzecia z rzędu wygrana Łódzkiego Klubu Sportowego w Betclic I lidze. Tym razem zwyciężył 1:0 z Odrą Opole. Mariusz Pawlak zadebiutował w roli trenera Polonii Warszawa, a jego zespół pokonał 2:1 Chrobrego Głogów.

ŁKS rozpoczął sezon czterema meczami bez zwycięstwa. Spadkowicz z PKO Ekstraklasy złapał później odrobinę rozpędu i pokonał kolejno Wartę Poznań i Chrobrego Głogów. Dzięki sześciu punktom zaczął przesuwać się w górę tabeli. Znalazł się w niej bezpośrednio za Odrą Opole, z którą po sąsiedzku rozegrał mecz na rozpoczęcie już ósmej kolejki.

Bramka, która zdecydowała o zwycięstwie 1:0 łodzian, padła w 7. minucie. Stefan Feiertag zachował się przytomnie i popisał się efektownym strzałem piętą po podaniu Kamila Dankowskiego. ŁKS przeprowadził akcję bramkową w dobrym tempie, a opolanie nie zdążyli zareagować.

Odra miała dużo czasu na wyrównanie, jednak w dalszej fazie meczu częściej zanosiło się na drugiego gola przyjezdnych niż jakiegokolwiek Odry. Dopiero w 53. minucie Konrad Nowak sprawdził groźnym strzałem czujność Łukasza Bomby. W doliczonym czasie łodzianom zrobiło się naprawdę gorąco, ponieważ piłka po strzale Jakuba Bartosza uderzyła w słupek. Niewiele zabrakło gospodarzom do wyrównania.

Polonia Warszawa miała już w tym sezonie trzech trenerów. Wystartowała pod wodzą Rafała Smalca, którego w trzech meczach zastępował tymczasowo Grzegorz Lech. Na zakończenie krótkiej kadencji postarał się o przełamanie serii bez zwycięstwa, ale już w piątek przeciwko Chrobremu Głogów poprowadził warszawiaków Mariusz Pawlak.

Polonia prowadziła w konsekwencji gola samobójczego Patryka Muchy, ale nie dowiozła tego wyniku do końca meczu. W 69. minucie Patryk Szwedzik skutecznie wykonał rzut karny i doprowadził do remisu. Obu zespołom spieszyło się do atakowania i rozstrzygnięcia pojedynku w końcówce. Zrobiła to Polonia strzałem na 2:1 coraz skuteczniejszego Szymona Kobusińskiego.