Szalona wymiana ciosów w meczu Betclic II ligi

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: piłkarze KKS 1925 Kalisz
WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: piłkarze KKS 1925 Kalisz

KKS 1925 Kalisz zdobył komplet punktów w wygranym 1:0 meczu z Olimpią Grudziądz. Do ekscytującej wymiany ciosów doszło w konfrontacji Resovii z Zagłębiem II Lubin.

KKS 1925 Kalisz ruszył w stosunkowo krótki wyjazd do Grudziądza po porażce 1:2 poniesionej na własnym stadionie z Zagłębiem Sosnowiec. Było to bolesne niepowodzenie, ponieważ KKS był w tym meczu na prowadzeniu. Podopieczni Grzegorza Nicińskiego zamierzali postawić mocny opór, ponieważ we wcześniejszych kolejkach poprawili wyniki.

O wygranej KKS-u 1:0 zdecydowało uderzenie Mateusza Gawlika w 51. minucie. Nie zadrżała mu noga przy wykonaniu rzutu karnego i pokonał Kacpra Górskiego. Kaliszanie nie pozwolili później Olimpii na doprowadzenie do remisu.

W drugim piątkowym meczu Betclic II ligi doszło do starcia Resovii z Zagłębiem II Lubin. Miedziowi nie zamierzali chować się przed przeciwnikami i jako pierwsi mieli doskonałą szansę na pokonanie bramkarza przeciwnika. Ostrzeżenie dla Resovii było tylko jedno, ponieważ następna groźna akcja w 19. minucie zakończyła się strzałem na 1:0 Pawła Kruszelnickiego.

Resovia wyrównała już w 23. minucie, także pozwoliła przeciwnikom nacieszyć się prowadzeniem przez niespełna pięć minut. Akcja bramkowa rzeszowian zakończyła się strzałem na 1:1 Filipa Mikruta.

I tym razem do wyniku nie wypadało się przyzwyczajać, ponieważ w 28. minucie Paweł Kruszelnicki zdobył gola na 2:1 dla Zagłębia na zakończenie sprawnego kontrataku. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 3:2 dla Miedziowych, ponieważ do bramki przymierzył jeszcze Dawid Pieniążek, a Paweł Kruszelnicki skompletował hat-tricka w 44. minucie.

Przerwa nie ostudziła temperamentów zawodników ofensywnych. Po zaledwie kilku minutach Resovia doprowadziła do remisu 3:3. Miedziowi zachowywali się karygodnie po zdobyciu prowadzenia. Tym razem uderzenie do ich bramki oddał Bartłomiej Eizenchart. Dopiero po tym golu zmiennika nastąpiło hamowanie, a drużyny pogodziły się z podziałem punktów.

7. kolejka Betclic II ligi:

Olimpia Grudziądz - KKS 1925 Kalisz 0:1 (0:0) 0:1 - Mateusz Gawlik (k.) 51'

Resovia - Zagłębie II Lubin 3:3 (2:3) 0:1 - Paweł Kruszenicki 19' 1:1 - Filip Mikrut 23' 1:2 - Paweł Kruszelnicki 28' 2:2 - Dawid Pieniążek 37' 2:3 - Paweł Kruszelnicki 44' 3:3 - Bartłomiej Eizenchart 49'

Tabela Betclic II ligi:

Standings provided by Sofascore

Czytaj także: Pogoń Szczecin podjęła decyzję w sprawie bramkarza Czytaj także: Był jedną nogą w Ekstraklasie, celuje w awans. "Żona jest z Kenii i wierzy w przeznaczenie"

Źródło artykułu: WP SportoweFakty