Pogoń Szczecin rozegrała mecz towarzyski. Pokonała przeciwników aż 19:0

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP / Marcin Bielecki / Na zdjęciu: piłkarze Pogoni Szczecin
PAP / Marcin Bielecki / Na zdjęciu: piłkarze Pogoni Szczecin

Pogoń Szczecin postanowiła wykorzystać przerwę na zgrupowania reprzentacji i rozegrać sparing. Choć przeciwnik rywalizuje w A-klasie, to Portowcy nie mieli litości.

W tym artykule dowiesz się o:

Spotkanie zostało zorganizowane z okazji 75-lecia Sparty Węgorzyno, która na co dzień gra w zachodniopomorskiej A-klasie. Pogoń Szczecin potraktowała mecz towarzyski bardzo poważnie.

Portowcy pokonali rywali aż 19:0. Zespół z PKO Ekstraklasy już do przerwy prowadził dziesięcioma bramkami. Po przerwie podopieczni Roberta Kolendowicza dorzucili jeszcze dziewięć goli i odnieśli efektowne zwycięstwo. Potyczka składała się z dwóch połów, a każda z nich trwała 35 minut.

Aż pięć razy na listę strzelców wpisali się Olaf Korczakowski i Antoni Klukowski. Hat-trickiem popisał się z kolei Kacper Łukasiak.

Pogoń mogła rozpocząć przerwę reprezentacyjną w dobrych humorach. Szczecinianie w ostatnim meczu ligowym pokonali 5:3 Śląsk Wrocław. Portowcy zajmują 4. miejsce w tabeli Ekstraklasy ze stratą trzech punktów do liderującego Lecha Poznań.

W połowie sierpnia w klubie doszło do niespodziewanej zmiany trenera. Robert Kolendowicz zastąpił w tej roli Jensa Gustafssona, który otrzymał bardzo korzystną ofertę z Arabii Saudyjskiej. Szwed pracował w Pogoni przez ponad dwa lata.

Czytaj także: Buksa zdecydowanie o słowach Szczęsnego. "Ambicja nie pozwala mi powiedzieć" Bednarek komplementował reprezentanta Szkocji. "To jest prawdziwy lider"

Źródło artykułu: WP SportoweFakty