Dantejskie sceny w Zagrzebiu. Mecz przerwany

Zdjęcie okładkowe artykułu: YouTube / MAXSport / Sceny w Zagrzebiu
YouTube / MAXSport / Sceny w Zagrzebiu

Derbom Chorwacji pomiędzy Dinamem Zagrzeb i Hajdukiem Split towarzyszyła bardzo gorąca i napięta atmosfera. Jeszcze bardziej podsycili ją kibice gości, rzucając race prosto na murawę. Spotkanie musiało zostać przerwane.

W tym artykule dowiesz się o:

W derbowym starciu pomiędzy Dinamo Zagrzeb i Hajdukiem Split, które odbyło się 13 września w ramach chorwackiej ekstraklasy, doszło do niebezpiecznego incydentu.

W 80. minucie meczu kibice Hajduka odpalili race, co zmusiło sędziego do natychmiastowego przerwania gry. Część z nich wylądowała nawet na murawie, w tym tuż obok bramki gości, stwarzając zagrożenie.

Zawodnicy obu drużyn wycofali się, oczekując na opanowanie sytuacji. Organizatorzy natychmiast przystąpili do usuwania rac, aby zapewnić wszystkim niezbędne bezpieczeństwo. Chaos ten tylko podsycił i tak już bardzo napiętą atmosferę, która od lat towarzyszy rywalizacji tych odwiecznych przeciwników.

Mecz, choć został wznowiony po oczyszczeniu boiska, nie będzie zapamiętany wyłącznie z powodu rywalizacji sportowej, ale także przez niebezpieczne i nieodpowiedzialne zachowanie kibiców. Dinamo przegrało u siebie z Hajdukiem 0:1.