Manchester United tym razem nie zawiódł. Przełamanie Marcusa Rashforda

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Michael Regan / Na zdjęciu: Cristiano Piccini i Marcus Rashford
Getty Images / Michael Regan / Na zdjęciu: Cristiano Piccini i Marcus Rashford

Manchester United zwyciężył w meczu Premier League 3:0 z Southampton FC. Zespołu z Old Trafford nie zatrzymał między innymi Jan Bednarek, który rozegrał pełne spotkanie.

Przed przerwą reprezentacyjną Manchester United zdążył przegrać trzy z czterech meczów, więc trudno było mówić o dobrym starcie podopiecznych Erika ten Haga. Po zwycięstwie z Fulham FC drużyna z Old Trafford poniosła porażki z Brighton and Hove Albion oraz Liverpool FC. Po klęsce 0:3 w meczu z The Reds drużyna musiała czekać przez dwa tygodnie na możliwość zrehabilitowania się.

Piłkarze z Manchesteru odwiedzili beniaminka Southampton. Obrona, w której od początku meczu grał Jan Bednarek, musiała odpierać ataki między innymi Joshui Zirkzee, Marcusa Rashforda i Bruno Fernandesa. Święci próbowali odpowiedzieć akcjami Bena Breretona Diaza oraz Camerona Archera.

To, co najważniejsze w pierwszej połowie, wydarzyło się w ostatnim kwadransie. Southampton nie wykorzystało ogromnej szansy na zdobycie prowadzenia z rzutu karnego. W 33. minucie Cameron Archer nie pokonał strzałem Andrego Onany. Zemsta zespołu z Manchesteru była sroga. Przed przerwą objął prowadzenie 2:0 dzięki uderzeniom Matthijsa de Ligta i Marcusa Rashforda. Były reprezentant Anglii cieszył się trafieniem w Premier League po 189 dniach.

Manchester United dołożył gola na 3:0 w doliczonym czasie strzałem Alejandro Garnacho, kiedy na boisku było już tylko dziesięciu gospodarzy po czerwonej kartce dla Jacka Stephensa.

Święci zmierzą się w następnym meczu w Pucharze Anglii z Evertonem. Przeciwnikiem Manchesteru United w tych samych rozgrywkach będzie Barnsley FC.

Southampton FC - Manchester United 0:3 (0:2) 0:1 - Matthijs de Ligt 35' 0:2 - Marcus Rashford 41' 0:3 - Alejandro Garnacho 90'

W 33. minucie Cameron Archer (Southampton) nie wykorzystał rzutu karnego. Andre Onana obronił.

Southampton: Aaron Ramsdale - Yukinari Sugawara, Jan Bednarek, Jack Stephens - Tyler Dibling (63' Adam Lallana), Mateus Fernandes (81' Taylor Harwood-Bellis), Flynn Downes, Lesley Ugochukwu (64' Maxwel Cornet), Kyle Walker-Peters - Ben Brereton Diaz (64' Ryan Fraser), Cameron Archer (62' Ross Stewart)

United: Andre Onana - Noussair Mazraoui (74' Harry Maguire), Matthijs de Ligt (87' Casemiro), Lisandro Martinez (77' Jonny Evans), Diogo Dalot - Christian Eriksen (73' Manuel Ugarte), Kobbie Mainoo - Amad Diallo, Bruno Fernandes, Marcus Rashford (73' Alejandro Garnacho) - Joshua Zirkzee

Żółte kartki: Cornet, Martin (Southampton) oraz Mainoo, Eriksen, Fernandes, Maguire (United)

Czerwona kartka: Jack Stephens (Southampton) /79' - za faul/

Sędzia: Stuart Attwell

Źródło artykułu: WP SportoweFakty