Nawałnica Bayernu w Bundeslidze. Przebłysk Puchacza

Getty Images / Marco Steinbrenner/DeFodi Images / Na zdjęciu: Harry Kane i Joshua Kimmich

Bayern Monachium urządził sobie trening strzelecki na stadionie Holstein Kiel i rozbił rywali 6:1. Autorem hat-tricka był Harry Kane. Po stronie gospodarzy nieźle zaprezentował się Tymoteusz Puchacz, który zanotował asystę.

14 sekund po pierwszym gwizdku sędziego Harry Kane zaliczył asystę, a Jamal Musiala wtargnął w pole karne i napoczął drużynę przeciwną. Była to trzecia najszybciej zdobyta bramka w historii Bundesligi.

W siódmej minucie ekipa z Bawarii miała już dwubramkową przewagę. Tym razem Kane sam wziął sprawy w swoje ręce, dopadł do piłki i płaskim uderzeniem pokonał bezradnego Timona Weinera.

Podopieczni Vincenta Kompany'ego nie spuszczali nogi z gazu. W 13. minucie błyskotliwą akcję przeprowadził Musiala i Serge Gnabry dostawił nogę. Sytuację próbował ratować Nicolai Reimberg, na którego koncie zapisano bramkę samobójczą.

Gnabry dwoił się i troił, by zaznaczyć swoją obecność na liście strzelców. Po wrzutce z rzutu rożnego, skrzydłowy trafił w słupek. Następnie zmarnował szansę, gdy strzelał z dość dużej odległości.

Kilkadziesiąt sekund przed przerwą monachijczycy wyprowadzili czwarty cios. Kingsley Coman obsłużył Kane'a. Anglik miał sporo czasu na krawędzi pola karnego i ponownie skarcił gospodarzy.

Tymoteusz Puchacz mógł zaliczyć asystę kilka sekund po wejściu na murawę. Reprezentant Polski miękko dośrodkował i po strzale głową Carla Johanssona piłka odbiła się od poprzeczki.

Stałe fragmenty gry były groźną bronią Bayernu. Po rzutach rożnych, Weinera do interwencji zmuszali Coman oraz Dayot Upamecano.

W 65. minucie Alphonso Davies przetestował Weinera. Golkiper obronił jego strzał, jednak nie miał żadnych szans przy dobitce Michaela Olise. Niestety, Puchacz nie upilnował nowego skrzydłowego Bayernu.

Puchacz zrehabilitował się w 82. minucie, kiedy ruszył lewą flanką. Kadrowicz świetnym dośrodkowaniem wypatrzył Armina Gigovicia i jego klubowy kolega strzałem głową trafił do bramki. Po asyście 25-latka ręce same składały się do oklasków.

Chwilę później Jann-Fiete Arp pojawił się w polu karnym gości. Były napastnik Bayernu postraszył Neuera i trafił w poprzeczkę.

Kane wywalczył rzut karny w końcówce meczu i sam podszedł do piłki. Silnym uderzeniem w lewy dolny róg angielski snajper skompletował hat-tricka.

Pomimo nieco słabszej drugiej połowy, Bayern odniósł wysokie zwycięstwo 6:1. Zespół Kompany'ego z kompletem punktów w dorobku przewodzi ligowej stawce.

Holstein Kiel - Bayern Monachium 1:6 (0:4)
0:1 - Jamal Musiala 1'
0:2 - Harry Kane 7'
0:3 - Nicolai Remberg (s.) 13'
0:4 - Harry Kane 43'
0:5 - Michael Olise 65'
1:5 - Armin Gigović 82'
1:6 - Harry Kane (k.) 90+1'

Holstein: Timon Weiner - Timo Becker, Carl Johansson, Patrick Erras (46' Max Geschwill), Dominik Javorcek (46' Tymoteusz Puchacz), Magnus Knudsen, Finn Porath (76' Lasse Rosenboom), Nicolai Reimberg, Lewis Holtby (76' Armin Gigović), Shuto Machino (64' Jann-Fiete Arp), Benedikt Pichler.

Bayern: Manuel Neuer - Sacha Boey (64' Alphonso Davies), Dayot Upamecano, Kim Min-jae, Raphael Guerreiro (64' Konrad Laimer), Joshua Kimmich, Joao Palhinha, Jamal Musiala (46' Thomas Mueller), Serge Gnabry (46' Michael Olise), Kingsley Coman (76' Mathys Tel), Harry Kane.