Drużyna Polaków trafiona w końcówce meczu w Bundeslidze

Getty Images / Stuart Franklin / Na zdjęciu: Tiago Tomas i Ridle Baku

Bramka w końcówce podstawowego czasu zdecydowała o porażce 1:2 VfL Wolfsburg z Eintrachtem Frankfurt. Po komplet punktów w Bundeslidze sięgnęli Bayer 04 Leverkusen oraz VfB Stuttgart.

Kamil Grabara i Jakub Kamiński rozegrali pełne spotkanie w barwach VfL Wolfsburg. Nie do upilnowania dla Wilków okazał się Omar Marmush, który zdobył dwa gole na miarę zwycięstwa 2:1 Eintrachtu Frankfurt. Pierwszego z nich uderzeniem z bliska po dograniu Hugo Ekitike, a drugiego z rzutu karnego w końcówce podstawowego czasu.

Bayer 04 Leverkusen zwyciężył efektownie 4:1 na stadionie TSG 1899 Hoffenheim. Aptekarze ruszyli żwawo do atakowania, a zdobytego w 19. minucie prowadzenia nie oddali do końca spotkania. Najskuteczniejszy na boisku był Victor Boniface, który zdobył dwie bramki.

Z wyjazdowego zwycięstwa cieszyli się również piłkarze VfB Stuttgart. Pucharowicz z Bundesligi pokonał 3:1 Borussię M'gladbach. Deniz Undav powrócił ze zgrupowania reprezentacji Niemiec z golem, a dubletem po przerwie popisał się Ermedin Demirović.