Wściekłość AS Romy w doliczonym czasie

PAP/EPA / Na zdjęciu: Paulo Dybala

AS Roma, już bez Nicoli Zalewskiego w kadrze, zremisowała 1:1 z Genoą CFC. Straciła gola tuż przed zakończeniem meczu, a rozsierdzony trener Daniele De Rossi zobaczył czerwoną kartkę.

W tym artykule dowiesz się o:

AS Roma wybrała się do Genui bez Nicoli Zalewskiego. Klub odsunął reprezentanta Polski od składu, kiedy upadł jego potencjalny transfer do Galatasarayu SK. Kontrakt Nicoli Zalewskiego obowiązuje jeszcze przez rok, a trener Daniele De Rossi liczy na osiągnięcie porozumienia między stronami.

Artem Dowbyk oddał uderzenie na 1:0 dla Giallorossich w 37. minucie. Sprowadzony w letnim oknie transferowym napastnik nie miał łatwego wejścia do klubu z Rzymu, ale po przerwie reprezentacyjnej doczekał się pierwszego gola. Artem Dowbyk wykonał dobitkę strzału Nicolo Pisillego, który odbił nieszczęśliwie Pierluigi Gollini. Była to druga sytuacja podbramkowa Ukraińca, który wcześniej przegrał pojedynek z bramkarzem.

Po przerwie atakowała Genoa CFC, ale nie wykorzystywała szans na doprowadzenie do remisu. W 61. minucie Caleb Ekuban nie poradził sobie z przelobowaniem Milego Svilara, który interweniował brawurowo na przedpolu. Golkiper Giallorossich poradził sobie również w 79. minucie z uderzeniem Rusłana Malinowskiego z rzutu wolnego. Tym samym nie padła druga w meczu bramka Ukraińca.

Aż w doliczonym czasie ambitni gospodarze postawili na swoim i doprowadzili do remisu 1:1. Zmiennik Koni De Winter wykorzystał dogranie Vitinhi i pozbawił AS Romę prowadzenia. Także w dodatkowych minutach rozwścieczony Daniele De Rossi aż zobaczył czerwoną kartkę za awanturowanie się na ławce Giallorossich.

Genoa CFC - AS Roma 1:1 (0:1)
0:1 - Artem Dowbyk 37'
1:1 - Koni De Winter 90'

Sędzia:

Genoa: Pierluigi Gollini - Alessandro Vogliacco (46' Vitinha), Koni De Winter, Johan Vasquez - Stefano Sabelli, Morten Frendrup, Milan Badelj (80' Emil Bohinen), Morten Thorsby (46' Rusłan Malinowski), Aaron Martin - Caleb Ekuban (80' Jeff Ekhator), Andrea Pinamonti

Roma: Mile Svilar - Gianluca Mancini, Evan Ndicka, Angelino - Alexis Saelemaekers (50' Mario Hermoso), Niccolo Pisilli (62' Lorenzo Pellegrini), Bryan Cristante, Manu Kone - Stephan El Shaarawy (62' Zeki Celik), Artem Dowbyk (81' Eldor Szomurodow), Paulo Dybala (62' Tommaso Baldanzi)

Żółte kartki: De Winter (Genoa) oraz Pellegrini (Roma)

Sędzia: Antonio Giua