Bologna pokazała charakter. Łukasz Skorupski stracił pechowego gola

Zdjęcie okładkowe artykułu: Instagram / Łukasz Skorupski / Na zdjęciu: Łukasz Skorupski
Instagram / Łukasz Skorupski / Na zdjęciu: Łukasz Skorupski

Bologna FC miała dwubramkową stratę do Como na kwadrans przed końcem podstawowego czasu, mimo to zdążyła doprowadzić do remisu 2:2. Z duetu Łukasz Skorupski i Kacper Urbański zagrał tylko ten pierwszy.

Beniaminek debiutował na własnym stadionie po awansie do ligi włoskiej. Kameralny, ale malowniczo położony obiekt przeszedł latem modernizację, mającą na celu dostosowanie do potrzeb Serie A.

Drużyna Cesca Fabregasa rozpoczęła mecz energicznie i szczęśliwie. W 5. minucie wyszła na prowadzenie za sprawą gola samobójczego Nicolo Casale. Nieostrożny obrońca tak strącił dośrodkowanie, że zaskoczył Łukasza Skorupskiego i wpakował piłkę do własnej siatki.

Beniaminek bronił się skutecznie, a w 53. minucie dołożył gola na 2:0 efektownym strzałem Patricka Cutrone. Bologna miała jeszcze trochę czasu na uratowanie wyniku, a jej pościg stopniowo nabierał rumieńców.

W 76. minucie Santiago Castro zdobył gola kontaktowego, czym wprowadził niepokój w zespole z Como. Już w doliczonym czasie Samuel Illing-Junior pokonał Emila Audero pięknym strzałem technicznym i w ten sposób doprowadził do remisu 2:2.

Como 1907 - Bologna FC 2:2 (1:0) 1:0 - Nicolo Casale (sam.) 5' 2:0 - Patrick Cutrone 53' 2:1 - Santiago Castro 76' 2:2 - Samuel Illing-Junior 90'

Como: Emil Audero - Alessio Iovine, Alberto Dossena (67' Edoardo Goldaniga), Marc Oliver Kempf, Alberto Moreno - Sergi Roberto (88' Luca Mazzitelli), Maximo Perrone - Gabriel Strefezza (88' Matthias Braunoder), Nico Paz, Alieu Fadera (78' Lucas Da Cunha) - Patrick Cutrone (78' Andrea Belotti)

Bologna: Łukasz Skorupski - Stefan Posch, Sam Beukema, Nicolo Casale (80' Jhon Lucumi), Juan Miranda - Remo Freuler, Michael Aebischer (46' Giovanni Fabbian), Tommaso Pobega - Riccardo Orsolini (63' Samuel Iling-Junior), Thijs Dallinga (63' Santiago Castro), Jens Odgaard (80' Dan Ndoye)

Żółte kartki: Iovine, Moreno (Como) oraz Pobega (Bologna)

Sędzia: Marco Piccinini

***

AC Milan - Venezia FC 4:0 (4:0) 1:0 - Theo Hernandez 2' 2:0 - Youssouf Fofana 16' 3:0 - Christian Pulisić (k.) 25' 4:0 - Tammy Abraham (k.) 29'