Wyglądało to koszmarnie. Neuer nie dokończył meczu

Getty Images /  Alex Grimm / Na zdjęciu: Upadek Manuela Neuera
Getty Images / Alex Grimm / Na zdjęciu: Upadek Manuela Neuera

Kibice Bayernu Monachium przeżyli chwilę grozy po niebezpiecznym zderzeniu Manuela Neuera z rywalem z Dinama Zagrzeb. Bramkarz został zmieniony. Trener Vincent Kompany opowiedział o jego stanie zdrowia.

We wtorek Bayern Monachium zainaugurował zmagania w tegorocznej Lidze Mistrzów. Die Roten kapitalnie rozpoczęli Champions League, bo pokonali Dinamo Zagrzeb aż 9:2. Kibice z Bawarii mieli jednak sporo powodów do niepokoju. I to wcale nie z powodu wyniku.

W połowie meczu doszło do niespodziewanej zmiany. Po 45 minutach z boiska zszedł golkiper Bayernu Manuel Neuer, a zastąpił go Sven Ulreich. Takie zmiany w futbolu są zaskakujące i zazwyczaj są podyktowane urazem.

A tego właśnie obawiają się kibice Bayernu. W trzeciej minucie Neuer był jednym z uczestników niebezpiecznego zderzenia. Wygrał pojedynek w polu karnym z zawodnikiem rywali Bruno Petkoviciem, ale przy okazji się z nim zderzył.

Wyglądało to naprawdę groźnie, bo niemiecki bramkarz spadł na plecy ze sporej wysokości. Przez chwilę obaj leżeli na boisku. Niemiec wstał i dokończył pierwszą połowę, ale na drugą już nie wyszedł. Media obawiały się, że to z powodu urazu.

Trener Bayernu Mochahium wyjaśnił, że zmiana była głównie środkiem zapobiegawczym i Neuer nie ma poważnej kontuzji. - Nie chcieliśmy jednak podejmować ryzyka - powiedział Vincent Kompany.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty