Betis rozpędza się. Getafe ma problem

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / PAP/EPA/JOSE MANUEL VIDAL / Betis odniósł drugie zwycięstwo z rzędu
PAP/EPA / PAP/EPA/JOSE MANUEL VIDAL / Betis odniósł drugie zwycięstwo z rzędu

W La Lidze odrobiono ligowe zaległości. W Sewilli Real Betis 2:1 pokonał Getafe. Dla gospodarzy było to drugie zwycięstwo z rzędu. Goście w sezonie jeszcze nie sięgnęli po komplet punktów.

W tym artykule dowiesz się o:

Real Betis musiał walczyć o awans do fazy pucharowej Ligi Konferencji Europy. Z powodzeniem. Runda play-off nałożyła się z 3. kolejką La Ligi. W efekcie potyczka z Getafe została przełożona.

Drużyny spotkały się w środę w Sewilli. Gospodarze marzyli o drugim zwycięstwie z rzędu, goście o premierowej wygranej.

Na pierwszego gola w spotkaniu czekać trzeba było do 61. minuty. Wówczas Giovani Lo Celso wykorzystał rzut karny podyktowany dla Betisu. Trzynaście minut później ten sam zawodnik zdobył drugiego gola dla miejscowych.

Goście stać było na zryw w końcówce i strzelenie kontaktowego gola. Na więcej zabrakło czasu. Getafe w sezonie 2024/25 wciąż nie doczekało się wygranej, a w tabeli plasuje się w strefie spadkowej.

Real Betis - Getafe CF 2:1 (0:0) 1:0 - Lo Celso (k.) 61' 2:0 - Lo Celso 74' 2:1 - Arambarri 90+3'