Wysoki wynik klubu Stępińskiego. Grał drugi rywal Legii w Lidze Konferencji

Zdjęcie okładkowe artykułu: Instagram / Omonia / Mariusz Stępiński w barwach Omonii
Instagram / Omonia / Mariusz Stępiński w barwach Omonii

Omonia Nikozja zdemolowała 4:0 Vikingura Reykjavik w Lidze Konferencji. Równie wysokie zwycięstwo odniósł Cercle Brugge. Z kolei FK TSC Backa Topola, z którą po przerwie reprezentacyjnej zagra Legia Warszawa, ma za sobą porażkę.

Mariusz Stępiński rozpoczął w podstawowym składzie Omonii Nikozja mecz z Vikingurem Reykjavik. Były reprezentant Polski był skuteczny w eliminacjach Ligi Konferencji i chce poprawiać statystyki już w fazie ligowej. Nie napastnik, a obrońca Sennou Coulibaly znalazł sposób na strzelenie gola Vikingurowi w 51. minucie. W gąszczu przeciwników uderzył głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Charalambosa Charalampousa. Późno, bo późno, ale rozpoczęła się kanonada Omonii zakończona strzałem na 4:0.

W Brugii spotkały się kluby, które eliminowały z walki o wejście do fazy ligowej zespoły z PKO Ekstraklasy. Cercle Brugge pokonało w ostatniej rundzie Wisłę Kraków, a FC Sankt Gallen zwyciężył ze Śląskiem Wrocław. Drużyna z Belgii objęła prowadzenie 1:0 już w 3. minucie. Tak rozpoczęła się radosna kanonada Cercle, która zakończyła się zdemolowaniem zespołu ze Szwajcarii 6:2.

FK TSC Backa Topola będzie drugim przeciwnikiem Legii Warszawa w fazie ligowej. W meczu z mającym problemy w pucharach zespołem z Serbii zespół Goncalo Feio będzie faworytem. W czwartek Backa Topola grała na dalekim wyjeździe z FK Astana. Zespół z Kazachstanu strzelił gola na 1:0 po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, które wykorzystał Kiprasa Kazukolovasa. To uderzenie wystarczyło do zdobycia kompletu punktów.

1. kolejka fazy ligowej Ligi Konferencji:

Omonia Nikozja - Vikingur Reykjavik 4:0 (0:0) 1:0 - Sennou Coulibaly 51' 2:0 - Andronikos Kakoullis 81' 3:0 - Saidou Alioum 86' 4:0 - Andronikos Kakoullis 90'

Cercle Brugge - FC Sankt Gallen 6:2 (2:0) 1:0 - Alan Minda 3' 2:0 - Kevin Denkey 26' 3:0 - Kevin Denkey 39' 4:0 - Kevin Denkey (k.) 55' 4:1 - Kevin Csoboth 58' 5:1 - Gary Magnee 63' 6:1 - Gary Magnee 68' 6:2 - Felix Mambimbi 81'

FK Astana - FK TSC Backa Topola 1:0 (1:0) 1:0 - Kipras Kazukolovas 15'

Dinamo Mińsk - Heart of Midlothian 1:2 (1:1) 1:0 - Steven Alfred 21' 1:1 - Siergej Politević (sam.) 37' 1:2 - Yan Dhanda 90'

1. FC Heidenheim 1846 - Olimpija Ljubljana 2:1 (1:0) 1:0 - Adrian Beck 6' 1:1 - Alex Blanco 77' 2:1 - Paul Wanner 83'

Molde FK - Larne FC 3:0 (0:0) 1:0 - Magnus Wolff Eikrem 51' 2:0 - Ola Brynhildsen 78' 3:0 - Frederik Ihler 90'

FC Noah - FK Mlada Boleslav 2:0 (0:0) 1:0 - Matheus Aias 58' 2:0 - Virgile Pinson 76'