ŁKS zadał kolejny cios w Betclic I lidze. Wpadka lidera

Instagram / ŁKS Łódź / Piłkarze ŁKS-u Łódź w rundzie jesiennej w 2024 roku

ŁKS nie miał litości dla pogrążonego w kryzysie GKS-u Tychy i wysoko pokonał przeciwnika 3:0. Do niespodzianki doszło na stadionie lidera Bruk-Betu Termaliki Nieciecza, który przegrał po raz pierwszy w sezonie.

ŁKS wybrał się po punkty do Tychów, mając za sobą dwa mecze bez zwycięstwa. To jednak drobnostka przy problemach przeciwnika. GKS wygrał od początku sezonu raz, a zmiana trenera z Dariusza Banasika na Artura Skowronka nie okazała się sposobem na pozytywną metamorfozę zespołu. ŁKS potrzebował ponad pół godziny na strzelenie pierwszego gola, ale później żwawo dołożył kolejne do wyniku 3:0. Jego wyższość była zdecydowana.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza miał zamiar wykonać kolejny krok w kierunku PKO Ekstraklasy w meczu na własnym stadionie ze Zniczem Pruszków. Lider był niepokonany od początku sezonu, ale ciekawe, że gubił jak dotąd punkty tylko u siebie. Jako gospodarz nie poradził sobie również w niedzielę, choć zdobył pierwszego gola. Znicz już w pierwszej połowie odpowiedział dwoma golami na jednego Morgana Fassbendera. Później odparł ataki lidera i wygrał 2:1.

Górnik Łęczna nie zwyciężył od czterech kolejek, przez co jego obecność w strefie barażowej była coraz bardziej niepewna. Podopieczni Pavola Stano ruszyli na mecz przeciwko otwierającemu strefę spadkową Chrobremu Głogów. Już w 14. minucie na prowadzeniu była niżej notowana drużyna z województwa dolnośląskiego, czym skomplikowała mecz gościom. Górnika było stać tylko na doprowadzenie do remisu 1:1, więc jego niekorzystna seria wyników trwa.