Wieczysta Kraków odmieniła hit Betclic II ligi po przerwie

WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: piłkarze Wieczystej Kraków

Beniaminkowie są na miejscach premiowanych awansem w Betclic II lidze po sobotnich meczach. Wieczysta Kraków i Pogoń Grodzisk Mazowiecki zwyciężyli już po raz 12. w sezonie.

Wieczysta Kraków jest wiceliderem po zwycięstwie 4:1 z Zagłębiem Sosnowiec. W dobrze zapowiadającym się meczu po pierwszej połowie zanosiło się na zwycięstwo Zagłębia. Drużyna Marka Saganowskiego zeszła na przerwę z prowadzeniem 1:0 dzięki efektownemu strzałowi do bramki Kamila Bilińskiego. Napastnik przymierzył soczyście zza pola karnego.

Po przerwie Wieczysta odwróciła wynik na 4:1. Drużyna Sławomira Peszki ruszyła do zdecydowanego ataku i w ciągu niespełna ośmiu minut zdobyła dwa gole strzałami Konrada Kasolika oraz Pawła Łysiaka. Późniejsze bramki dla Wieczystej dokładali Lisandro Semedo i w doliczonym czasie Manuel Torres. Tym samym Zagłębie straciło punkty już po raz dziewiąty w 15. kolejce.

Wieczysta jest po sobotnich meczach wiceliderem za innym beniaminkiem Pogonią Grodzisk Mazowiecki. Drużyna Marcina Sasala jest jedynym niepokonanym drugoligowcem i tydzień po tygodniu przedłuża serię dobrych wyników. Tym razem zwyciężyła 2:0 z KKS-em 1925 Kalisz.

Pogoń nie potrzebowała dużo czasu na zdobycie przewagi. W 6. minucie Jakub Lis pokonał Macieja Krakowiaka strzałem na zakończenie szybkiego ataku. Drużyna z województwa mazowieckiego nie straciła gola nawet w grze dziesięciu na jedenastu po czerwonej kartce dla Matheusa Diasa. Zobaczył ją za faul taktyczny w 76. minucie. Osłabienie nie przeszkodziło Pogoni dorzucił drugą bramkę uderzeniem Jakuba Apolinarskiego w doliczonym czasie.

Kolejka w Betclic II lidze potrwa do poniedziałku. Także walcząca o bezpośredni awans Polonia Bytom zagra na wyjeździe z Chojniczanką.