Rewelacyjny finisz w meczu Betclic I ligi

WP SportoweFakty / Tomasz Fijałkowski / Na zdjęciu: piłkarze Chrobrego Głogów

Chrobry Głogów zwyciężył 3:2 z Kotwicą Kołobrzeg, choć jeszcze w 95. minucie na prowadzeniu był beniaminek. Drużyna z województwa dolnośląskiego odwróciła wynik dwoma strzałami w doliczonym czasie.

Kolejka w Betclic I lidze rozpoczęła się meczem klubów z dolnej połowy tabeli. Przed nim Chrobry Głogów otwierał strefę spadkową z dziewięcioma punktami na koncie. W bilansie pierwszoligowca z województwa dolnośląskiego były dwa zwycięstwa, trzy remisy i siedem porażek. W piątek Chrobry po raz pierwszy zagrał o punkty z Kotwicą Kołobrzeg. Wcześniej zespoły spotykały się tylko w sparingach.

Kotwica miała o pięć punktów więcej, ale na zwycięstwo w lidze czeka jeszcze dłużej. Poprzednio zdobyła komplet punktów 20 sierpnia, czyli ponad dwa miesiące temu. Później w ośmiu kolejkach trzy razy remisowała i poniosła pięć porażek. Podopiecznym Ryszarda Tarasiewicza zostaje coraz mniejsza zaliczka nad strefą spadkową.

Kotwica żwawo ruszyła do atakowania głodna przełomowego zwycięstwa. Już w kwadransie otwierającym mecz były dwie sytuacje podbramkowe beniaminka, a w jednej z nich był strzał w słupek. Chrobry zaczął odpowiadać swoimi akcjami i wtedy nadział się na kontrę kołobrzeżan. W 28. minucie Jonathan Junior poradził sobie w sytuacji sam na sam z Dawidem Arndtem. Kotwica zdobyła prowadzenie 1:0 i miała je do przerwy.

Chrobry doprowadził do remisu w 55. minucie strzałem Patryka Szwedzika. Wykorzystał on serię pomyłek po dośrodkowaniu, które popełnili Marek Kozioł i obrońcy z Kołobrzegu. Wynik 1:1 obowiązywał tylko przez pięć minut, po których Jonathan Junior skompletował dublet i odzyskał prowadzenie 2:1 strzałem z bliska po strąceniu Tomasza Wełny.

Taki wynik utrzymał się do końca podstawowego czasu, ale były jeszcze doliczone minuty, a w nich rewelacyjnie spisał się Chrobry. Gospodarze rzutem na taśmę odwrócili wynik 1:2 na 3:2. Uderzenia na miarę kompletu punktów oddali Paweł Tupaj i Albert Zarówny. W ten sposób Chrobry zapewnił sobie zwycięstwo w dramatycznych okolicznościach.

Chrobry zagra w następnym meczu na wyjeździe z Wartą Poznań. Kotwica Kołobrzeg zmierzy się w Pucharze Polski z Puszczą Niepołomice, a potyczka z zespołem z PKO Ekstraklasy została zaplanowana na wtorek.

Chrobry Głogów - Kotwica Kołobrzeg 3:2 (0:1)
0:1 - Jonathan Junior 28'
1:1 - Patryk Szwedzik 55'
1:2 - Jonathan Junior 60'
2:2 - Paweł Tupaj 90'
3:2 - Albert Zarówny 90'

Chrobry: Dawid Arndt - Paweł Tupaj, Albert Zarówny, Mavroudis Bougaḯdis (27' Przemysław Szarek), Eryk Marcinkowski, Dawid Hanc (62' Jakub Kuzdra), Patryk Szwedzik, Robert Mandrysz, Sebastian Bonecki (62' Patryk Mucha), Kacper Tabiś (49' Mikołaj Lebedyński), Mateusz Lewandowski

Kotwica: Marek Kozioł - Łukasz Kosakiewicz, Michał Kozajda, Tomasz Wełna, Filipe Oliveira (56' Piotr Witasik), Marcel Bykowski, Lucas Ramos, Zvonimir Petrović, Michał Cywiński (76' Kamil Kort), Nicolas Rajsel (90' Filip Kozłowski), Jonathan Junior

Żółte kartki: Bonecki, Zarówny, Mandrysz, Lewandowski, Kuzdra, Szwedzik (Chrobry) oraz Jonathan, Bykowski (Kotwica)